Autor Zpráva
assimilate
Profil
Zdravím

užité soubry
---------------------------------------------------------------------- ----------
* frame.html
<html><body>
<iframe src="source.html" name="foo" width="500" height="200"></iframe>
<iframe name="bar" width="500" height="200"></iframe>
</body></hmtl>

* source.html
<html><body><a href="example.html" title="" target="bar">Načti</a></body></hmtl>
---------------------------------------------------------------------- ----------

1) Když kliknu na "Načti", což je odkaz načtený do prvního frejmu, potom se zobrazí odkaz ( jeho zdroj ) ve frejmu druhém. Funguje to u IE+FF+O.

Tedy přesně řečeno, odkaz funguje first~child->parent->second~child.

2) Když změním kód viz výše tak, že ve frame.html budu do frejmu "foo" načítát né src="example.html", ale src="www.example.com/example.html", tedy naprosto stejný soubor, akorat z jiné domény, potom se začne odkaz otevírat v Opeře do nového okna, né do IFRAME name="bar", IE a FF to otveřou však jako v příkladu 1) do daného frejmu.
---

Tedy pokud je to v rámci jedné domény, funguje to, pokud né, OPERA otevírá do nového okna.

Zkoušel jsem i doctype s frameset, ale nefunguje, pořád to stejné. S frejmy zkušenosti nemám, naposledy jsem je používal někdy v rorce 2001, ale toto musím vyřešit takto, pomoci frejmu, žádne file_get_contents apod. nepřipadá v úvahu.

Nějaké zkušenosti? Řešení? Rady

Díky Petr
assimilate
Profil
Čau

Nobody know?
tiso
Profil
src="http://www.example.com/example.html" pomôže?
assimilate
Profil
Čau

tuto variantu jsme již zkoušel, bohužel bez kýženého efektu.
assimilate
Profil
Zdá se mi, že ten požadavek se snaží Opera vyhodnotit na té druhé doméně, né tam, kde je do IFRAME načtena.

Pokud nedám v target jméno IFRAME, ale např. parent, tak se otevře rovněž nové okno, c čehouž usuzuji předešlé, avšak je to jen tip, ničím nepodložený.
tiso
Profil
Nebude to niečo v nastaveniach Opery?
assimilate
Profil
Nebude to niečo v nastaveniach Opery?

Nepřipadá mi. Dělají to všechny, zkoušel jsem více verzi na více počítačích. A že by měly defaultně nastavenou nějakou neadekvátní hodnotu/parametr pro zpracování podobného požadavku?

Zkoušel jsem se ptát i na fóru Opery, zatím ticho po pěšině, tedy uvidíme.

Je jasné, že je to prostě domain depend, protože dle jedné aktuální domény je toto chování v pořádku.

Co mne nejvíce zajíma je to, zda to Opera zpracováva dobře a IE a FF špatně. Ve specifikaci je "The information to be inserted inline is designated by the src attribute", ale nic bližšího taky uvedeno není.

Tedy babo raď ;)
peta
Profil *
assimilate
Mozna jsem natvrdlej, ale nejak nechapu, v cem je problem a o cem se bavite :) Takze bych zadal vysvetlit jako pro 5ti lete dite. Dekuji.

Takto to chapu ja:
--- 1) Když kliknu na "Načti"...
... tak se zmeni obsah framu name="foo"

--- potom se zobrazí odkaz ( jeho zdroj ) ve frejmu druhém.
... tak tohle treba nechapu

--- 2) Když změním kód viz výše tak, že ve frame.html budu do frejmu "foo" načítát né src="example.html", ale src="www.example.com/example.html
... tak to je samozrejme nesmysl, viz jakpsatweb - HTML - Ramy a tiso
src="HTTP://www.example.com/example.html"
a melo by se to chovat stejne, protoze na tomto principu je zalozene vkladani reklamy, to je take kdesi na jakpsatweb popsane. Kdyz das reklamu nebo pocitadlo z cizi stranky do iframu, tak ti nezdrzuje nacitani tve stranky a nacita se nezavisle. Cili nenastane efekt, ze kvuli nefnukcnimu ...example.com se ti nenacte stranka.
... Cili Opera by se mela chovat k tomu uplne stejne jako IE a FF Dukazem cehoz je treba moje stranka na wz.cz
http://peter-mlich.wz.cz/
tam tu reklamu v zadnem novem okne neotvira
Big_G
Profil *
Problém bude nejspíš v tom, že atribut target není oficiální. Možná by pomohlo načtení pomocí javascriptu -(<a href="" onClick='top.foo.location="example.html";'>)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0