Autor Zpráva
Crempa
Profil *
Zdravím,
nevíte jak pomocí prohlížeče spustit program na localhostu s parametrem? Pro interní webaplikaci bych potřeboval podobnou funkčnost jakou má například URI schema callto://xxxx kdy se spustí např. skype a vytočí číslo xxxx. Já však potřebuji vlastní program. Zkouším to přes schema file:/// ale tam to obtěžuje s možností daný sobor uložit a už vůbec není možné ho spustit s parametrem.
Schrnuto chci aby se při kliku na odkaz spustila nějaké aplikace s parametry na klientském PC.

Díky
Bubák
Nejde to z bezpečnostních důvodů. Představ si, že by někdo dal na stránku třeba odkaz na:
deltree /y c:/ *.*

<!-- Jde o příklad, nerozebírejte, kde funguje a kde ne -->
Crempa
Profil *
Je me jasne ze to nepujde normalne, ale prijmu i reseni ktere pujde napriklad jen v IE pod Win po úpravě registrů apod. Jak rikam potrebuji to pro interní webaplikaci a tudiz je mozne na to tech par pocitacu kde to pobezi pripravit...
tiso
Crempa
Tak to napíš nejaký návod: stiahnite si to a to, spustite, reštart, ... Prípadne v prípade problému ma kontaktujte, alebo také niečo.
Crempa
Profil *
Tiso
No dobře ale já právě potřebuju zjistit ten postup.. například když člověk nainstaluje nějakej DC klient tak začnou fungovat i tzv. magnet linky. a já potřebuju něco podobného.
Když například zadám veverka://sezerorisek tak se spustí program veverka s parametrem sezerorisek. Pokud tento priklad zadam do ff tak vypíše něco ve smyslu že protokolu vevekra není přiřazena žádná aplikace... jak tedy lze aplikaci přiřadit ?
Joker
Když například zadám veverka://sezerorisek tak se spustí program veverka s parametrem sezerorisek.
No ale tohle by šlo udělat. Alespoň v Opeře si můžete nastavit obslužné programy pro jednotlivé protokoly. Takže si přidáte protokol "veverka", obsluhovaný programem "veverka.exe" (konkrétně v Opeře se to dělá takhle: Nástroje, Nastavení, Pokročilé volby, Programy, v části "Vyberte obslužné aplikace pro další protokoly" dáte "Přidat").

Přidání protokolu by se dalo dělat programem či skriptem, v Opeře by stačilo ten řádek prostě připsat do opera6.ini do sekce "[Trusted protocols]" (něco jako: veverka=0,0,C:\veverka\veverka.exe)

Jak se to dělá u jiných prohlížečů než Opera, to nevím.
Joker
ROFL, jsem to zkoušel, fakt to funguje a je to docela sranda... jako aplikaci jsem vzal PSPad (na zkoušku), takže teď můžu zakládat nové textové soubory přes odkaz třeba veverka://pokus.txt :-D
Crempa
Profil *
super, ted jeste kdyby me nekdo nakopnul jak na to jit u IE (klient ho pouziva)
Diky
Crempa
Profil *
Tak uz jsem to nasel, funguje to ve vsech prohlizecich protoze je to otazka nastaveni registru windows...
vice na http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/workshop/networking /pluggable/overview/appendix_a.asp
Joker
Nojo, no... jeden z důvodů proč mám rád Operu ;-)
v IE se to nastavuje přes registry, v Opeře to naklikáte v nastavení Opery :-)
llook
Joker
Při použití Opery by Crempa postupně na několika počítačích musel naklikávat nastavení Opery, takhle stačí na každém spustit REG soubor... Nevím, kde je ta výhoda.
Joker
Ale nemusel... jeden člověk si nakliká nastavení sám, pro hromadné nastavení se prostě rozkopíruje konfigurační soubor ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.