Autor Zpráva
FLyy
Profil *
Jak udelat spravne a co nejuniverzalneji favicon? aby tam byla furt, ve vsech prohlizecich, nejen v IE.
Acci
Profil
Pokud umístíš favicon přímo do rootu, tak ji moderní prohlížeče budou zobrazovat, i když ji nemáš v oblíbených.
Já bych doporučil použít <link rel="shortcut icon" href="ikona.ico">, alespoň se bude v IE 6, pokud není uložena v oblíbených
xarox
Profil
Na týhle adrese http://www.chami.com/html-kit/services/favicon si nahraješ obrázek co chceš mít jako favicon a pak si to jen stáhneš a mezi <head> a </head> dáš tohle:

<link rel="SHORTCUT ICON" href="http://mgs3.bonusweb.cz/favicon.ico" type="image/x-icon">

jen si změníš tu adresu tvý ikonky.
Pavelt
Profil *
Zkouším zprovoznit favicon a nedaří se, zvláštnosti se dějí v MSIE. Ani ve verzi ...v žádné verzi vlastně... se favicon bez zařazení do oblíbených nezobrazí. I přesto, že by teoreticky měla!? Když už dám stránku do oblíbených a favicon.ico 16x16px, 16barev se zobrazí, IE zobrazí úplně jiné barvy. Tomu naprosto nerozumím. Mozilly, Irfan view a Corel zobrazí barvy favikonu barevně tak, jak byla navržena, jen mycrosoftí udělátko ne. Prosím poraďte, pokud s tím máte zkušenosti. Díky, Pavel.
Railbot
Profil
Pavelt
Už se tu něco podobného řešilo. Zřejmě to ukládáš nějak špatně...s něčím. Nevím přesně co už to bylo, ale řešilo se to tady. Udělej si faviconu, ulož ji do bmp a následně přejmenuj na .ico, to funguje vždy bez problému.
Kamahl
Profil *
->Railbot- vždycky ne, často je potřeba průhledná což v bmp neuděláš.
Pavelt
Profil *
Díky za rady, přesto - ikony mají vlastní formát proto, protože sdružuje více podob ikonky pro více užití. Zobrazení přejmenované bitmapy je jen benevolence systému (jak kdesi bylo psáno). Je to pomůcka, ale rád bych vytvářel ikony tak, jak mají vnitřní strukturou vypadat. To znamená 16*16px spolu s 32*32px v jediném .ico souboru se vším co má standard .ico obsahovat a hledám způsob, jak toho docílit, jaký nástroj zvolit (mám velmi rád freeware).
Gimp to prý umí, ale nalezl jsem v něm pouze export do .ico formátu z jediné bitmapy o jediném rozlišení, tedy ne sestavení toho "multiformátu"
Díky za každou další radu Pavel
pavelt
Profil *
Po nějaké době jsem se dostal opět ke tvorbě favicon a konečně (pokusem a omylem) dosáhl (snad) správného výsledku, tj ikony. která v sobě sdružuje 3 rozdílné bitmapy o rozlišeních 16x16, 24x24 a 32x32 px. Jak?
Ve Windows:
1) Vytvořit si ty 3 různé bitmapy a uložit zvlášť na disk
2) Všechny je načíst jako samostatné soubory do GIMP (proč zrovna GIMP? Protože ač je zdarma, umí dělat věci, které se draze kupovaným editorům ne a ne dařit)
3) Aktivovat okno 24x24
4) Jeho vrstvu s bitmapou Copy do schránky (Ctrl+C)
5) Aktivovat okno 16x16
6) Paste (Ctrl+V)
7) Aktivovat okno 32x32
8) Jeho vrstvu s bitmapou Copy do schránky (Ctrl+C)
9) Aktivovat okno 16x16
10) Paste (Ctrl+V)
11) Uložit jako .ico, vybrat potřebné průhlednosti a bitovou hloubku vrstev v dialogu
12) Budiž
Výsledkem je ikona, která vybírá a zobrazuje odpovídající bitmapu (vrstvu, chcete-li) pro odpovídající použití a ne že pouze zvětšuje a zmenšuje jedinou vrstvu ikon vytvořených těmi jednoduchými způsoby přejmenování bitmapy na .ico.
GIMP dokáže také skvěle zpracovat alfa kanál pro .png soubor, pokud si tedy vytvoříte ty tři podklady s alfa kanálem (plynulou průhledností), máte pak ve výsledku ikonu použitelnou na jakékoliv pozadí!
Pavel
Mistr
Profil
pavelt
Díky za návod.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0