Autor Zpráva
ManIak
Profil *
Zdravím.
Mám takový problém, mám tabulku a v ní nastaveno pozadí, tím pozadím je obrázek, do té tabulky mám vloženou menší tabulku, a chtěl bych u té menší tabulky nastavit bgcolor="#000000" + nějaký parametr průhlednosti tabulky, jakoby krytí, prostě bych nastavil například černou barvu + třeba 50% krytí, takže bych přes tu tabulku viděl zčásti i pozadí té první tabulky.
Jde to nějak?
Díky moc za všechny rady
Bubák
Profil
Můžeš místo barvy použít průsvitný PNG obrázek. Nevýhoda: neumí to IE6 a další starší IE. Firefox, Opera a IE7 to zvládne. Pro IE, které neumí průsvitný PNG, bys musel tento efekt oželet.

Dát tabulce průsvitvost. Nevýhoda: stejnou průsvitnost budou mít i texty v tabulce.

Napozicovat nad sebe průsvitný DIV a průhlednou tabulku (to je "obyčejná", bez pozadí). Nevýhoda: musíš vědět, jak na to.

<OT>
Máš přetabulkováno.
</OT>
Gappa
Profil
v IE to taky půjde, ale to má také svá úskalí.

Jak píše Bubák, máš přetabulkováno - nepoužívej je tam, kde se vyloženě nehodí. Tabulka je pro tabulková data - ještě se dá pochopit jedna tabulka pro základní layout (bohužel, pro stejně dlouhé sloupce je to stále nejjednodušší a nejspolehlivější řešení), ale pak už je to myslím dost zbytečné.

A také s tou průhledností bych to nepřeháněl...je tam opravdu nutná a bude se pak dobře číst text?
ManIak
Profil *
To Gappa: jak to myslíš s tím v IE to taky půjde, mohl by si to please konkretizovat? To png je asi jinak jediné řešení, anebo pak už udělat to zprůhledněné překrytí barvou přímo v tom pozadí, ale to by zas asi silně přibralo na kb, uvidím mno. Jinak ještě jednou dík za rady.
Gappa
Profil
transparentní png použité v <img>

http://homepage.ntlworld.com/bobosola/

v CSS například takto:div.obrazek {
background: none;
width: 100px;
height: 100px;
filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='obrazek.png', sizingMethod='scale');
}

tuším, že omezení v druhém případě je takové, že nelze použít background-repeat ani background-position a snad jsou pak i nějaké problémy s překrývajícími odkazy, ale to jsem na vlastní voko neviděl. Taktéž je nutné tento zápis dát do externího stylopisu v podmíněných komentářích, aby zápis nekolidoval s CSS pro normální prohlížeče. Velikost je jenom pro názornost, ale mám takový pocit, že je naprosto povinná, jinak filter nefunguje, no pohraj si s tím.

Ale jak jsem psal - nelze se tomu celému vyhnout?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0