Autor Zpráva
floi
Profil *
Ahoj, několikrát jsem narazil na názor, že klikací mapy způsobují nepřístupnost stránek a že lépe je nahradit je absolutně pozicovanými divy... Ale když mám třeba fotku třídy a chci, aby se na profil každého z žáků dalo dostat kliknutím na jeho obličej na fotce, pak jiná možnost než klikací mapa neexistuje, ne? A pokud se na každý ten profil dá dostat i normálním odkazem, pak je všechno v pořádku, ne?

No a když už jsme u toho, nevíte o nějakém free editoru, který by uměl zápis klikacích map a mě by stačilo jen posouvat myší? Mám přes 30 area, a nechce se mi zapisovat jednotlivé body... =o))

dík
ppooler
Profil
Doporučuji editor Bluevoda.
V tomto programu je mimo jiné v liště ikonka "členěného" obrázku ,kliknutím na ni vložíš nějaký obrázek a potom můžeš vkládat klikací oblast circle nebo polygon- okopírovat si html kód a vložit ho na stránku.

Jinak Bluevoda je vhodná právě pro takovéto účely- umožňuje např.jednoduché CSS pozicování ,javascriptové menu,vkládání plug-inů, objektů ,aktiv x prvků,flashe apodobně- ale jako komplexní nástroj na tvorbu www je nevhodný, ale jako doplňek je velmi dobrý...zkus to...
Miloš
Profil
floi
několikrát jsem narazil na názor, že klikací mapy způsobují nepřístupnost stránek
Pod to se mohu podepsat v případě, pokud by neplatila podmínka, že se na každý ten profil dá dostat i normálním odkazem. Právě na to autoři grafických udělátek začasté nemyslí. Pokud má však jakkoli závislá navigace (v tomto případě závislá na obrázcích) textovou náhradu, pak proti klikací mapě nic nemám.

Pokud jde o vhodný program, zkus se zeptat strejdy gůgla:
"tvorba klikacích map", "vytváření klikacích map"
Dokonce i v tomto diskusním fóru o tom byla řeč.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0