Autor Zpráva
Karlos007
Profil *
Dobry den,
tak jsem zkusil stranky prevest z win-1250 na utf-8 a pri testovani doma (XP + XAMPP) jsem pohorel na tom, ze mi nejdou poslat http hlavicky protoze jiz byl zapocnut vystup a IE mi to blbe formatuje protoze tim nemam deklaraci striktniho xhtml na zacatku souboru.
Kdyz jsem pak zkoumal zdrojak v prohlizeci tak jsem zjistil na zacatku souboru jakesi tri kosticky(v notepadu). V MM Dreamweaveru ve kterem jsem to tvoril vypada vse v naprostem poradku.
thingwath
Profil
BOM, windows to tam dávají. Je prostě třeba to zrušit a propříště ukládat něčím co nemá potřebu to tam cpát.
BaTeCzKo
Profil
Vím, že toto dělá windowsácký notepad (poznámkový blok).
Bubák
Profil
BOM nejsou kostičky, ale  a Notepadu, který je ve win XP nevadí.
Karlos007
Profil *
No, notepadu asi nevadi, ale vadi pak kdyz chce php odeslat http hlavicku ktera nemuze byt odeslana po zacatku datove toku stranky(nebo jak to rict)

Skutecne stacilo na to jit od piky a cele to delat v DW a na cely notepad hodit bobek uplne.

Sux M$! Porad hlasaji jak chteji byt pokrokovy a pak tohle a jeste pri odeslani <?xml version...> na zacatku jak ma byt, pred deklaraci striktniho XHTML 1.0 se IE prehodi do quirk modu a stranky jsou rozbordeleny... No hnuj.(ja vim ze to sem nepatri ale dneska uz mi s tim asi dosla trpelivost definitivne a zkusim SuSE). Bo dalsi co me nasralo kdyz jsou nektery stranky IE only, jako banking KB :-(

ja vim, ze to sem nepatri, topic je uspesne vyresen a me se chce rvat: Microsoftaci vsech zemi...!
Karlos007
Profil *
Jo, a diky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Karlose:
To chce klid.

a jeste pri odeslani <?xml version...> na zacatku jak ma byt, pred deklaraci striktniho XHTML 1.0 se IE prehodi do quirk modu a stranky jsou rozbordeleny
1) Do HTML nepatří XML deklarace. Při MIME typu „text/html“ užíváš HTML a prohlížeč má na doporučení XHTML 1.0 kašlat. A také na něj kašle, nejen Explorer.
2) Přepínač režimů se neřídí žádnými specifikacemi.
3) Přepínač režimů v Exploreru je nejstarší, takže není tak úplně jasné, co je blbě a co správně.
4) Zkušenější webmasteři mají Explorer v quirk režimu rádi. Je předvídatelnější, méně chybuje.
5) V sedmičce přepínač neovlivňují procesní instrukce začínající na „xml “ (takže si tam můžeš napsat <?xml sux> a budeš mít šestku v quirku a sedmičku ve standardu).
6) Při kódování UTF-8 můžeš i podle doporučení XHTML tu XML deklaraci v klidu vynechat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0