« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Vsimol som si, ze niekto neparove tagy HTML pise <BR /> a iny zase <BR>. Aky je medzi tym rozdiel?
koudi
Profil
Někdo 'používá' xhtml (<br />), nekdo používá normální html (<br>).
habendorf
Profil
<BR /> je nesmysl.
Nox_lbc
Profil
Omlouvám se za OffTopic, už to dnes nikdy neudělám ...
Anonymní
Profil *
A zevraj v XHTML sa nepouziva <table>. Co je na tom pravda?
habendorf
Profil
Co je na tom pravda?

Ani slovo.
Anonymní
Profil *
Takze by som mal prejst z HTML na XHTML? Odporucate mi?
Nox_lbc
Profil
Omlouvám se za OffTopic, už to dnes nikdy neudělám ...
Anonymní
Profil *
a medzi tym je aky rozdiel?
habendorf
Profil
Takze by som mal prejst z HTML na XHTML? Odporucate mi?

Pokud chceš zabít 15 hodin svého života, doporučuji ponořit se do http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=1 1358 . Tady bych to asi dál nerozvíjel.

Volba je tvoje.
Nox_lbc
Profil
a medzi tym je aky rozdiel?

http://www.zpravy.net/serial/xhtml-vs-html.php

a s tím související ... přejí příjemné počtení ...
Anonymní
Profil *
JXDHTML
Timy
Profil
Nox_lbc
fakt hodnotné komentáře...

<BR /> sice teoreticky nesmysl není, ale prakticky jo, v HTML se běžně používá buď <br>, <BR>, <Br> nebo <bR>. V XHTML je možno psát buď <br></br> (což nebude fungovat zrovna ideálně pokud to pošleme jako text/html) nebo zkráceně <br/> (vzhledem k tomu, že u br nebývají žádné atributy, není vlastně nutné dělat tam tu mezeru).

XHTML nijak blíže nespecifikuje sémantiku dokumentu a rovněž zachovává stejný počet elementů jako HTML. Tudíž i v XHTML můžeš používat tabulky.

XDHTML nic není, pouze marketingový blábol.
Timy
Profil
Nox_lbc
Zrovna tenhle článek bych nelinkoval... Obsahuje více bludů než pravd, takže linknu s dovolením sám sebe http://atd.havrlant.net/jak-na-dokonale-xhtml
Nox_lbc
Profil
Timy

Na blbou otázku, blbá odpověď ...

Zrovna tenhle článek bych nelinkoval... Obsahuje více bludů než pravd, takže linknu s dovolením sám sebe

Linkni si třeba svojí babičku, je mi to, s dovolením, úplně ukradený ... šlo mi o to, že na tom linku jsou odkazy na lidi, kteří se dají považovat za profesionály v oboru ... nechtěl jsem to tady vypisovat všecičko ...
Timy
Profil
Nox_lbc
"Na blbou otázku, blbá odpověď ..."
Tuhle jsem byl na besedě s Milošem Zemanem a víš co hned na začátku pronesl? Nejsou blbé otázky, pouze blbé odpovědi. U tebe to platí dvojnásob, protože na otázce "jaký je rozdíl mezi <BR /> a <br>" nevidím nic extra blbého.
Anonymní
Profil *
nechcem vam rusit debatu, ale co presne linkuje to xmlns?

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
Nox_lbc
Profil
Tuhle jsem byl na besedě s Milošem Zemanem a víš co hned na začátku pronesl? Nejsou blbé otázky, pouze blbé odpovědi. U tebe to platí dvojnásob, protože na otázce "jaký je rozdíl mezi <BR /> a <br>" nevidím nic extra blbého.

Prvně ti musím pogratulovat, že jsi měl tu čest se setkat s nejznámějším notorickým alkoholikem naší země ... nicméně ... ale to je jedno ...

stare.cz/otazky.html
Timy
Profil
Anonymní
Udává to jmenný prostor, toto je zrovna jmenný prostor XHTML. Prostě tím udáváš, jakou konkrétní podmnožinu XML zrovna chceš používat.
Timy
Profil
Nox_lbc
Zajímavé, že já jsem mu odpověděl, aniž bych to tady tapetoval nesmyslnými reakcemi jako ty. Uděláš radost mně a předpokládám, že i všem dotazujícím, když příště nebudeš psát nesmyslné ani rádoby vtipné příspěvky, ale když budeš buď mlčet anebo psát k věci.

Možná by se to tady mělo zamknout...
Nox_lbc
Profil
Timy
Zajímavé, že já jsem mu odpověděl, aniž bych to tady tapetoval nesmyslnými reakcemi jako ty. Uděláš radost mně a předpokládám, že i všem dotazujícím, když příště nebudeš psát nesmyslné ani rádoby vtipné příspěvky, ale když budeš buď mlčet anebo psát k věci.
Možná by se to tady mělo zamknout...


Dal jsem mu plnohodnotný odkaz, kde by, při troše snahy, našel co hledá ... Znáš ten citát s tou rybou ? "Dej někomu rybu a nasytíš ho na den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život." (Čínské přísloví) ... Aź ti přístě lidi začnou psát na ICQ místo do fóra, vzpomeň si na mě ;-)
Timy
Profil
Nox_lbc
Jako že až příště bude mít nějaký problém, koukne se zase k Weidovi, jo? :-)
(mimochodem jak už jsem říkal, anonymní koukne na článek a zjistí, že "XHTML 1.0 Strict toho naopak obsahuje daleko méně [nabídka elementů]. Nenajdete v něm žádné možnosti formátování", což je samozřejmě klasický blud a blábol)

A ty první dva rádoby vtipné nesmysly asi za tebe psal mladší brácha, že? Asi by bylo hrozně těžké hodit sem když už jen ten odkaz, že?
Nox_lbc
Profil
A ty první dva rádoby vtipné nesmysly asi za tebe psal mladší brácha, že? Asi by bylo hrozně těžké hodit sem když už jen ten odkaz, že?

Už jsem se omluvil ...
Timy
Profil
Nox_lbc
Bezva, díky :-)
Nox_lbc
Profil
Bezva, díky :-)

Dobrá, chtěl jsem původně odepsat "Nemáš zač!", ale pak jsem si řekl ... Vem to čert ;-)
Anonymní
Profil *
hodte sem odkaz na nejaku stranku, ktora je pisana v XHTML, aby som si porovnal zdrojaky a podla toho uvidim, ci je to naozaj az take tazke ako sa hovori...
Timy
Profil
Anonymní
http://www.plavacek.net/
Anonymní
Profil *
OK, diki, prechadzam na XHTML.
hugo
Profil *
Anonymní
a proc?
Anonymní
Profil *
laka ma to... a navyse mam jeden problem, ktory neviem vyriesit a DUFAM, ze sa v XHTML vyriesi...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0