Autor Zpráva
adamico
Profil
Dobrý deň, chcem sa opýtať, kedy sa načíta stránka index.html :

Ked je stránka vo frame, a v start.html máme:
<frameset rows="*" frameborder="no">

<frame name="obsah" src="index.html">
</frameset>


Alebo ked je stránka v iframe, a v start.html máme:

<iframe src="index.html"></iframe>


Tak v ktorom prípade sa stránka rýchlejšie načíta, a ak v tom frame/iframe budú dalsie odkazy, tak v ktorom sa budú načítavať rýchlejšie vo frame alebo iframe ???
Peca
Profil
Je to úplně jedno. Nejdřív se musí načíst stránka start.html a prohlížeč pak zažádá o stránku index.html.
adamico
Profil
Hej, ale kedy sa start.html načíta rýchlejšie ? v prvom alebo v druhom prípade ?
Peca
Profil
Záleží na tom, jak velké ty soubory budou. Malý soubor s definicí rámů se zřejmě načte rychleji, než obrovský html soubor (stovky kB) obsahující onen iframe.
DoubleThink
Profil *
Hej, ale kedy sa start.html načíta rýchlejšie ? v prvom alebo v druhom prípade ?
Technologický rozdíl je nulový. Vždy záleží na velikosti start.html.

než obrovský html soubor (stovky kB) obsahující onen iframe
Jenomže adamico nemá obrovský soubor - v prvním případě má 3 řádky, ve druhém jeden.
adamico
Profil
Jenomže adamico nemá obrovský soubor - v prvním případě má 3 řádky, ve druhém jeden.

Presne tak...
adamico
Profil
takže teoreticky je jeden riadok menej ako tri nie ?
(Myslím vzhledem k velkosti start.html)
DoubleThink
Profil *
Ano, ale obávám se, že vliv na rychlost je pod hranicí rozlišitelnosti.
habendorf
Profil
Ano, ale obávám se, že vliv na rychlost je pod hranicí rozlišitelnosti.

Já se obávám, že je nulový, vzhledem k fungování TCP/IP.
adamico
Profil
najrýchlejšie asi je ked to neni ani vo frame a ani v iframe, proste že v start.html je start.html a nič viac, žiadny frame, ani iframe... nie ?
tiso
Profil
adamico
áno, a dôvod je ten že sa posiela iba jeden súbor miesto dvoch...
inak - Teba trápa veci...
adamico
Profil
ano tiso, všimol som že ty si vždy pri mojích témach, a nehovorím že moje témy sú zlúčitelné zo zdravým rozumom =), ale vždy sa nájde niečo čo ma zaujíma a tu sa vždy nájdu tak dobrý ľudia ktorý mi odpovedia...(vrátane teba tiso =))))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0