Autor Zpráva
peteo
zaujímalo by ma, či môžem v parametri lang udať viacej jazykov, napr lang="sk,cz".
díky
quinux
peteo
Pokud vím tak ne. Web je vždy jen v jednom jazyku a pokud se an něm nalézají cizojazyčná slova tak se pak až tyto jednotlivě označují např. <span lang="en">software</span>
peteo
aha.
jednalo sa mi oprehliadače - keď si napr. c google nastavím vyhľadávanie len slovenských stránok, české sa nezobrazia? Nie je lepšie parameter lang vynechať, ako to potom berú roboty?
quinux
peteo
Pokud si nastavím vyhledávání pouze slovenských stránek tak asi nechci, aby se mi zobrazovaly i české ne? ;o)
DoubleThink
Profil *
Atribut lang má, co se týče SEO, dost mizivý význam. Google si určuje jazyk sám pomocí analýzy slov.
marvas
Napríklad moje stránky sa na jyxe zobrazujú ako české. Je to preto lebo ich mám na českej doméne? jazyk stránky je slovenský ale nikde som to nepísal do žiadneho meta tagu.
peteo
Napríklad moje stránky sa na jyxe zobrazujú ako české.

Prevádzkujem stránky tak isto na českom webe a v slovenskom zozname som v sekcii na prvom mieste ( Sekcia: Spravodajstvo, informácie / Encyklopédie); seznam ma radí na 5. miesto, google (nastavená čeština a slovenčina) na 1. miesto.
Takže si myslím, že nezáleží na doméne.
Pritom používam v v head <meta name="description" ... lang="sk">
marvas
<meta name="description" ... lang="sk">
Asi ide o tento meta tag. Jyxo a Seznam asi nedokážu rozlíšit jazyk bez meta tagu lang.
quinux
peteo
Pritom používam v v head <meta name="description" ... lang="sk">
Nevím, ale spíše bude vhodnější používat meta tag <meta http-equiv="content-language" content="sk"> než dávat lang jen do desription. IMHO <meta name="description" ... lang="sk"> znamená, že pouze meta description je ve slovenštině. <meta http-equiv="content-language" content="sk"> určuje, že celý dokument je ve slovenštině.

Jak psal, ale DoubleThink asi to nebude mít nějaký vliv na seo.
peteo
quinux

jedná sa o lexikón, ktorý je síce v slovenskom jazyku (text, ktorý vysvetľuje cudzie slová); ale obsahuje i množstvo cudzojazyčných termíniv, názvov atď. Celý text je uložený v kódovaní UTF-8, pretože sa v texte vyskytujú aj znaky, ktoré neosahuje slovenská abeceda (ů, ř, n stildou, poľské l, a s ° podobne).
takže rozmýšľam, aký bude mať vplyv odstránenie parametra lang na seo, či tam je ten parameter nutný.
Ale mám dojem, že napr. zoznam.sk uprednostňuje práve stránky, ktoré sú deklarované ako slovenské.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.