Autor Zpráva
CATerPILAR
Profil
Ahoj, jak bych udělal aby se mi spustina malá animace v powerpointu automaticky po načtení stránky?
Joker
Profil
Neděláte žádnou stránku a hodíte jen odkaz na ten PPT soubor?

Jinak PowerPoint do stránky tak snadno nedostanete, možná je na to nějaký plugin, ale já osobně jsem o něm ještě neslyšel.
CATerPILAR
Profil
No ale na odkaz se musi kliknout. A já chci aby se to spustilo samo pri nacteni stranky. A navic kdyz to necham jako odkaz tak se mi to nabidne jen ke stažení.
HonzaH2
Profil
a co použít javaskript?

Např.
<body onload="window.open('tvuj_soubor.ppt')">
Joker
Profil
CATerPILAR
A já chci aby se to spustilo samo pri nacteni stranky.
Ale však jo, ona by vlastně žádná stránka nebyla, místo odkazu na tu stránku by byl přímo odkaz na ten soubor ;)

A navic kdyz to necham jako odkaz tak se mi to nabidne jen ke stažení.
Jo, to je právě ono. A jestli nenajdete nějaký plugin, který by umožňoval vložit PPT do stránky jako <object> (já o žádném nevím) a nedonutíte návštěvníky stránky si ho nainstalovat, tak to takhle i zůstane.

U Internet Exploreru + MS Office existuje možnost, že se prezentace otevírá uvnitř IE, ale pořád se neotvírá uvnitř dané stránky! Jediný efekt je, že místo aby se otevřelo okno PowerPointu zvlášť, otevře se uvnitř IE.

Každopádně je PowerPoint pro vložení do stránky nevhodný formát, když už, tak bych tam tu prezentaci dal ve Flashi. To sice taky není na web zrovna vhodná technologie, ale pořád lepší než PPT.
Mimochodem, Impress v OpenOffice myslím umí ukládat prezentace jako Flash. A zároveň umí otvírat PPT (ačkoliv ne vždycky to vypadá přesně tak jako v MS PowerPointu), takže s jeho pomocí by nemusel být problém kovertovat PPT na Flash.
Joker
Profil
HonzaH2
<body onload="window.open('tvuj_soubor.ppt')">
...otevře prázdné nové okno a pak vyhodí hlášku ke stažení toho PPT, což asi nebude právě to, co CATerPILAR chtěl.
CATerPILAR
Profil
Já vím že pomocí hlaviček se dá překecat prohlížeč aby třeba i html stránku místo zobrazení nábíhl ke stažení. Možná to půjde i nějak opačně.
HonzaH2
Profil
Joker ... mě to sice prohlížeč otevře rovnou, ale máš pravdu že v závislosti na prohlížeči se může stát, to co píšeš, takže to neni dobré řešení.

Ale v podstatě je to obdobné, jako když uděláš odkaz na soubor - ten se také nebídne ke stažení nebo otevření.
HonzaH2
Profil
Joker

a co kdyby to bylo takto:
<body onload="document.location.href='soubor.ppt'">

nevím jestli by to šlo, nezkoušel jsem to .... ale to už by nemělo otevřít prázdnou stránku :o) .... nemám teď čas to ozkoušet, takže jen takový nápad - třeba blbej :o)
marenka
Profil *
Joker

a co kdyby to bylo takto:
<body onload="document.location.href='soubor.ppt'">

nevím jestli by to šlo, nezkoušel jsem to .... ale to už by nemělo otevřít prázdnou stránku :o) .... nemám teď čas to ozkoušet, takže jen takový nápad - třeba blbej :o)

Jak to dopadlo s těmito tagy ?
Str4wberry
Profil
HonzaH2, CATerPILAR
A proč ne klasický meta refresh?
<meta http-equiv='refresh' content='0;URL=soubor.ppt' />

Nicméně to problém s otevřením prezentace „uvnitř“ stránky neřeší.
Kéhi
Profil *
Vkláda powerpoint do stránky se mi zdá jako hrozná hovadina.
Nikde jsem o tom neslyšel a nikde jsem to neviděl.

Nevím jak ta tvoje prezentace vypadá, ale jde to určitě vyřešit i alternativními cestami. např.:

1) pokud máš prezentaci, ve které jsou obrázky a po určité době se vymění, de to udělat pomocí gifu.
2) pokud tam máš i text, a uživatel musí klikat, dá se to vyřešit např javascriptem a css,
2.a) <p>text 1</p>
<p style="visibility:hidden">text skrytý</p>


document.onclick style="visibility:hidden" -> style="visibility:visible"


2.a) <p>text 1</p>
<p style="visibility:visible">text skrytý</p>

tím se objeví další odstavec

3) určitě existují i jiné způsoby



pokud to chceš mít přesto v powerpointu, bude si to uživatel muset prostě stáhnout a otevřít.
amon
Profil *
<embed src="xyz.ppt" quality="high" scale="noscale" bgcolor="#000000" width="500" height="430" name="bikemania2" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
ajka
Profil *
Co dělat s textem, když za ním je něco jako mřížkování?
Na mém PC to je a na jiném né - prezentace je čistá bez mřížek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0