Autor Zpráva
martinpelant
Profil
Dobrý den, na této stránce si už nějakou dobu nevím rady, jak udělat, aby v IE byla buňka u nadpisu příspěvku v guestbooku vysoká pouze 20px(viz obrázek) . V Opeře i ve FF to funguje vpoho. Atribut height="20" ani css vlastnost height: 20px jakoby IE ignoroval.


habendorf
Profil
edited: pardon, omyl
Gappa
Profil
nepomohlo by tohle?

table {
table-layout: fixed;
}

EDIT: to, co ukazuješ na screenu je podle mne docela zbytečné dělat tabulkou, když by to šlo v pohodě i bez ní :)
habendorf
Profil
Gappa:

table {
table-layout: fixed;
}


To jsem sem přesně napsal, než jsem se opravil. Ovšem table-layout se týká šířky, nikoliv výšky.
Gappa
Profil
habendorf:

Tak to se omlouvám, to jsem nevěděl - tabulky moc nepoužívám a když, tak výšku řádku nemám moc potřebu řešit, protože ji používám na vyloženě tabulková data a tam tenhle problém odpadá.
habendorf
Profil
Gappa: jo, to jsme dva
martinpelant
Profil
to, co ukazuješ na screenu je podle mne docela zbytečné dělat tabulkou, když by to šlo v pohodě i bez ní :)
Takže myslíš, že by bylo ten nadpis lepší udělat pomocí <div>?

Asi to tak udělám, ale stejně mě docela zajímá proč IE nezobrazuje tabulky, tak jak mají být zobrazeny.
Plaváček
Profil
martinpelant

Ono je to složitější. Nikde ve specifikaci totiž není řečeno, že buňky mají být zobrazeny tak, jak to dělá třeba FireFox. Samotný tabulkový model je poměrně složitá záležitost a specifikace praví zhruba toto:

Výška buňky je maximum z udané výšky (height) a minimální výšky, kterou vyžaduje její obsah (jinak řečeno - přesáhne-li obsah buňky nastavenou výšku, buňka se na výšku roztáhne). Také není nikde přesně definováno, jak výšku řádků ovlivňují buňky, které přesahují více řádků (rowspan - což je tvůj případ). Každý prohlížeč tak jde svým směrem a bohužel IE ke změně nedonutíš. Za dob, kdy se dělaly weby pomocí tabulek, se tento problém řešil tabulkou vloženou.

V tvém případě bych použil jinou metodu než tabulku (a nemusí to být nutně DIVy).
martinpelant
Profil
Tak jsem to vyresil vlozenou tabulkou
peta
Profil
display:block; overflow:hidden; to by to mohlo vyresit
Dero
Profil
display:block; overflow:hidden; to by to mohlo vyresit

Naopak, to by pravděpodobně rozhodilo další prohlížeče, ale s IE by to téměř jistě nehnulo ani o píď.
peta
Profil
Dero
mno, zalezi na pouziti...
<td>
<div style="overflow:hidden;width:2em;height:2em;border:1px solid #0f0">
aaaaaaa
aaaaaaa
aaaaaaa
aaaaaaa
</div>
</td>

ja myslim, ze by s tim nemel byt problem. Jo, kdyby se TD premenilo na block, pak by mohlo dojit k rozsypani tabulky, to ano.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0