Autor Zpráva
guest
Profil
chtěl jsem se zaptat co je špatného na tom, dělat stránky pomocí TABLE? A zda je považováno za zastaralé, popř i špatné, když bych pouze základní kostru stránky rozvrhl jednou tabulkou a zbytek v css. Díky
Railbot
Profil
http://www.semantika.name/fekalni-styl.html
guest
Profil
Railbot Děkuji za odkaz. Pokud ale stránku nehodlám celou tabulkovat, ale chci jen tu základní kostru udělat pomocí tabulky ... tedy nebudu tam mít žádné vnořené tabulky do tabulek a podobně, je to něco proti něčemu?
Dero
Profil
guest: Tabulka slouží k prezentaci tabulkových dat. Pokud ji budeš zneužívat ke tvorbě layoutu stránek, je to Tvoje věc, ale nahlíží se na to jako na amatérismus.
guest
Profil
Dero děkuji. Určitě bych byl nerad aby mé stránky působily amatérsky.
Radek Hrabůvka
Profil
Tabulkový layout je méně přístupný. Projeví se to ve vyhledávačích, čtečkách, hůř se ti bude dělat vzhled pro tisk pomocí tiskových stylů.

Pro zajímavost, něco podobného jsem kdysi udělal. Protože tenkrát bylo nejběžnější pomalé vytáčené připojení a IE zobrazí tabulku, až když ji načte celou, je stránka rozdělená na dvě tabulky nad sebou. Zobrazení tabulky v IE, až když se načte celá je další nevýhoda.

www.jakpsatweb.cz/clanky/tabulkovy-layout-nezrychlite.html
Fenrir
Profil
Ahoj, no dle mě navrhnout základní kostru tabulkou je dobrej nápad pokud to nejde jinak, myslím tím například 3 sloupcove rozvržení layoutu kde první a poslední sloupec mají fixní hodnotu a prostřední se natahuje dle "šířky" monitoru (www.alistapart.com/articles/holygrail) tam je to přes CSS docela problém.

Zatím se mějte Honza.
Railbot
Profil
Fenrir
Na tom nevidím nejmenší problém. Přes CSS jde téměř vše. A rozhodně pokud něco nejde, tak v tabulkách už tuplem ne. Ty jsou ostatně na něco úplně jiného než layout webu.
Joker
Profil
co je špatného na tom, dělat stránky pomocí TABLE?
Když zkusím analogii, co je špatného na tom si místo opasku na kalhoty uvázat kus elektrické šňůry? Při troše dobré vůle to přeci taky bude fungovat.

Prvek <table> je jednak určený úplně k něčemu jinému, jednak HTML kód jako takový by neměl sloužit pro čistě prezentační účely a jednak je tabulkový kód výrazně delší a komplikovanější, než beztabulkový.

Jednoduché porovnání složitosti tabulkového a beztabulkového kódu:
Plná tabulka:
<table>
<tbody>
<tr><td>nahoře</td></tr>
<tr><td>uprostřed</td></tr>
<tr><td>dole</td></tr>
</tbody>
</table>

Totéž přes odstavce:
<p>nahoře</p>
<p>uprostřed</p>
<p>dole</p>
guest
Profil
Když zkusím analogii, co je špatného na tom si místo opasku na kalhoty uvázat kus elektrické šňůry? Při troše dobré vůle to přeci taky bude fungovat.

:-D

já myslím, že už mi to je naprosto jasné :-)
beaver146
Profil *
no ja samozrejme robim v divoch ale myslim takto
divy maju zopar vyhod, teda dost, ale celkovo tabulky na layout su az moc zatracovane, je to nadhodnotene

pri dnesnych rychlostiach internetu si laik ani nevsimne a je mu uplne jedno ci je web v tabulkach alebo v divoch tot podla mojho nazoru i ked v tabulkach by som v zivote layout nerobil skor pre technicku stranku pohladu
habendorf
Profil
pri dnesnych rychlostiach internetu si laik ani nevsimne a je mu uplne jedno ci je web v tabulkach alebo v divoch ...

Tady nejde ani tak o rychlost připojení, ale o rychlost vykreslení browserem.

Ale jinak v podstatě souhlas, pro amatérské stránky není použití tabulek žádnou tragédií. V profi prostředí je to samozřejmě úplně jinak.
Railbot
Profil
beaver146
Jde o princip. Tabulky jsou na tabulková data a tím to hasne. Pokud se v tom chce stále někdo jako ty rýpat a vynášet pochybnosti, tak ať. Je mi jasné, že logické myšlení a rozum nemohl pobrat každý :)
Taps
Profil
Tabulky se načítají pomaleji.
Petr Tichý
Profil
Já bych tabulkový layout nedokázal vytvořit. Je to na mě moc složité. :o) (beze srandy)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0