Autor Zpráva
fanky
Profil
už měsíc pracuji na rozsáhlejším webu a jde mi hlavně o čistý kód, mám v něm však pasáž, která se mi trochu nelíbí, ale u které jsem nevěděl lepší řešení,, posílám tedy část kódu a chtěl bych prosím slyšet názor na něj, jestli je prasácký nebo není? děkuji

<!--pravy sloupec-->

<div id="pravy-onas">

<div id="pravyin">

<h2>O nás</h2>

<h3 class="nahore">Provozovatel</h3>

<p class="pravyin ponoreni" >...</p>
<p class="pravyin"><strong>IČ: ...</strong></p>
<p class="natitul pravyin" ><strong>DIČ: ...</strong></p>

<h3>Kontakt</h3>

<p class="pravyin natitul">
<strong>tel.:</strong> ... <span style="font-size: 0.9em">(další kontakty v sekci <a href="kontakt.html">Kontakt</a>)</span>
</p>

<h3>Živnostenský rejstřík</h3>

<p class="pravyin">...</p>
</div>
</div>
<!--pravy sloupec end-->
Taps
Profil
Já si myslím že to je v pohodě.
tiso
Profil
mrkni na <dl>+<dt>+<dd>, <address> a <br>, pridaj obrázok s mapou alebo také niečo...
AlešD
Profil
Nechci rejpat, ale STRONG je tag pro silný důraz, v případě <strong>tel.:</strong> mi přijde, že autor chtěl tučné písmo, na to je tag B, nebo použít CSS (delší, hlasuji pro B)

P.S.: u IČO je podle mě strong OK
Joker
Profil
AlešD
Nechci rejpat, ale STRONG je tag pro silný důraz, v případě <strong>tel.:</strong> mi přijde, že autor chtěl tučné písmo, na to je tag B, nebo použít CSS (delší, hlasuji pro B)
No to tomu teda pomůže :-)
To <b> se tam hodí ještě míň než <strong> a navíc by se nemělo používat (zavržená značka), takže přepisovat to je podle mě úplně zbytečná práce.
AlešD
Profil
Joker:

Odkdy je B zavržené, ať se dívám jak se dívám v seznamu depracated od W3C není. A vzhledem k tomu, že pod čistotou kódu si představuji jeho sémantičnost, trvám na svém, teda aspoň si to myslím :-)
Joker
Profil
AlešD
OK, moje chyba, <b> tam opravdu není, akorát <u> a <center>.
Přesto podle mého názoru tam to <b> vyjde úplně nastejno jako <strong>
Railbot
Profil
Joker
<strong> je tam použito špatně. Má se používat pro zdůraznění, ne jen zvýraznění. To je sémantika. Po stránce SEO to už vyjde na stejno a po stránce kódu je to ušetřenýcgh několik písmenek :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0