Autor Zpráva
Rokka
Profil
Ahoj, má nějaký význam psát konkrétně pro každou stránku specifický text, která charakterizuje právě zobrazenou stránku? Nebo si vyhledávač prohlídne pouze index stránku?

<meta name="description" content atd....>


tu samou otázku bych měl i k metadatům, konrétně ke keywords. Je zbytečně psát ke všem stránkám tyto klíčová slova? Postačí jen v indexové stránce?
Petr Tichý
Profil
Smysl to má. Vyhledávač si prohlídne takovou stránku, na které se nachází to co člověk hledal. Tedy jen málokdy úvodní.
Taps
Profil
Metatagy jsou velmi důležité, určitě je v kodu nevynechávej
Petr Tichý
Profil
Taps
Trochu mimo mísu...
Rokka
Profil
Díky Petře.
Taps
Profil
Taps
Trochu mimo mísu...
..hm jak to myslíš...
Rokka
Profil
No myslel to tak, ze moje otazka neznela jestli mam mit metadata description ve strankach, ale jestli ty metadata co tam mam, mam jednoduse pro kazdou stranku zmenit nebo si vyhledavace hledaji jen v index strankach
centi
Profil
Rokka

Keywords - pokiaľ ide o klasické internetové vyhľadávače, tak sa na keywords môžeš s kľudným svedomím vykašlať, žiadny z majoritných vyhľadávačov ich (logicky) neberie do úvahy.

Description - zmysel má, často sa využije vo výsledkoch vyhľadania ako popis nájdenej stránky (ak teda description obsahuje). Každá stránka by mala mať vlastný description, alebo naopak žiadny. Pozor ale na to, že obsah meta tagu description nemá väčšinou žiadnu váhu pri vyhľadávaní, slúži len na popis stránky vo výsledkoch vyhľadania.
Railbot
Profil
Description má vliv na uživatele. Pokud vidí stručný popis, který odpovídá jeho požadavkům toho co hledá, tak potom je pravděpdoobné, že klikne. Narozdíl od případu, kdy místo popisku uvidí Bla bla úvod kategorie vítejte...zkrátka bláboly - například menu webu apod.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0