Autor Zpráva
supik007
Profil *
Ahoj lidi....
Při zobrazování dat z databáze (do tabulky) nechávám poslední sloupec na ikonky AKCE(edit,delete). Při vyvolání edit, se tabulka načte znova, a požadovaný řádek se zobrazí jako formulář. První řádek tabulky obsahuje taktéž formulář (filtrování), no a poslední řádek obsahuje formulář pro vložení nového záznamu.

Problém nemám s funkčností, ale s validitou. Lze nějak rozumně a validně nabastlit do jedné tabulky více formulářů? já to dělám takto :

<table>
<tr><form>
<td><input></td>
<td><input></td>
</tr></form>
<tr>
<td>data</tr>
<td>data</td>
</tr>
<tr><form>
<td><input></td>
<td><input></td>
</tr></form>
</table>

lze toto zapsat validně, nebo musím jít jinou cestou ?

Děkuji za všechny nápomocné odpovědi

Milan
Mistr
Profil
supik007
Nevím, je to možná zcestná myšlenka, ale z laického pohledu ěm napadá, zda vy nešlo psát:

<form> 

<table>
<tr>
<td><input></td>
<td><input></td>
</tr>
</table>
</form>
<table>
<tr>
<td>data</tr>
<td>data</td>
</tr>
</table>
<form>
<table>
<tr>
<td><input></td>
<td><input></td>
</tr>
</table>
</form>

Prosím nekamenovat, je-li to skutečně ptákovina.
Alphard
Profil
nesmí se křížit tagy

<table>
<tr><form>
<td><input></td>
<td><input></td>
</form> </tr>
<tr>
<td>data</td>
<td>data</td>
</tr>
<tr><form>
<td><input></td>
<td><input></td>
</form> </tr>
</table>
Trejpa
Profil
Alphard
Tak to není. TR může obsahovat pouze TH a TD, nic jiného (pokud jde o validitu, o které psal supik007).

supik007
Mistrovo řešení je správné, ale nevím, zda chtěné. Buď můžeš obalit celou tabulku FORMem a odesílání z jednotlivých řádků odlišovat třeba skrytým parametrem, nebo lze FORM validně cpát do jedné buňky ( <td> <form> ... třeba další tabulka s INPUTY ... </form> </td> ), ale to bych nedělal.
supik007
Profil *
ehm, děkuji, zvoral jsem ten zápis ... pochopitelně tam je NEJDŔÍVE uzavření formu a pak řádku ... nicméně "HTML validátor" ve firefoxu mě upozorňuje :
Warning: missing <td>
Error: discarding unexpected </form>

tak mi přijde, že to není OK

ale tedy - funguje to...
supik007
Profil *
To Mistr:
Ano, to by bylo validní, ale jak zaručit, aby byly sloupce stejně široké ? Skript, který toto generuje, by měl být poněkud univerzální, a šířkou sloupců se nezabývám - pak by záhlaví tabulky s filtrovacími pravidly, normální řádky a editovaný řádek měl každý jiný design, což rozhodně není žádoucí. Zkusil jsem i w3c validátor, ale s ohledem na XHTML strict byl seznam chyb O DOST delší :) .. ale byly to vesměs prkotiny... Tohle je, pokud chci ten dokument mít validní, po vzhledové stránce zásadní problém...
To člen ... dobrý nápad
ano, jedna z možností, by byla mít tam více potvrzovacích tlačítek, a pak to v dalším skriptu "probrat"...
to se mi jeví jako nejsnadnější cesta k cíli ...

a všem díky za reakce ...
Milan
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0