Autor Zpráva
mantisa
Profil
ahoj, v kódu mám toto:

<h2>Akce a novinky</h2>
<h5 class="novinky">bla bla bla</h5>
<h5 class="novinky">bla bla bla</h5>


ale "validátor sémantiky" http://www.mantisa.cz/ mi to označil jako nesprávné seřazení nadpisů

<h3> a <h4> mám však na jiných stránkách, a na této, z které je kód, je nevyužiji

ptám se tedy, jak by se to dalo upravit, nebo neupravovat?

díky za názory

P.S.: Napadlo mě jim dát různé třídy, ale přijde mi to takové kostrbaté
Plaváček
Profil
<h2>Akce a novinky</h2>
<dl>
<dt>Novinka 2.5.2007</dt>
<dd>text novinky</dd>
<dt>Novinka 1.5.2007</dt>
<dd>text novinky</dd>
</dl>

Třeba
Plaváček
Profil
mantisa

Ještě doplním, tako konstrukce:

<h1 id="nazev"><a href="/" title="Mantisa.CZ - návrh a tvorba internetových stránek">Mantisa.CZ Návrh a tvorba internetových stránek<span></span></a></h1>
<h1 id="Mantis"><a href="/" title="Mantisa.CZ - návrh a tvorba internetových stránek">Kudlanka - obrázek<span></span></a></h1>

může být Seznamem penalizována.
Timy
Profil
Plaváček
Proč? Nebo kde je konkrétně chyba? První text se nachází i na obrázku a druhý text je prakticky alt obrázku. Nebo myslíš ten title u druhého odkazu?
Plaváček
Profil
Timy

Aha, beru zpátky, text v druhé H1 je Kudlanka. Omlouvám se.

I tak je to ale sémantický nesmysl, ne?
mantisa
Profil
Plaváček

Kudlanka - obrázek, může se jevit jako nesmysl v tom smyslu (sakra to je větná konstrukce :-) ), že neodděluji striktně obsah od formy, avšak maskota jsem chtěl propašovat i do obsahu

jinak tuto konstrukci jsem převzal z knížky CSS Hotová řešení, akorát místo do divu jsem ji dal do h1
Plaváček
Profil
mantisa

Tvá volba.

Ještě se zeptám, k čemu slouží zdvojená navigace (nahoře i vlevo). Trochu mě to zmátlo a nenašel jsem jediný důvod, proč u takto jednoduchého webu budovat dvojmo totožnou navigaci.
mantisa
Profil
Plaváček

to horní menu má spíš dekorativní účel, ale dvě menu se velmi hodí při nízkém monitoru, jako třeba notebook

ale chystám ještě drobný redesign
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0