Autor Zpráva
swf
Profil *
Řeším tu jeden problém.
Mám stránku s tegem <iframe>, do kterého posílám z nadřazeného rámu odkazy.
Pokud pak kliknu na nějaký odkaz v iframu, zobrazí se mi nová stránka bez iframu.
Co mám napsat do odkazu, abych se z té nové stránky mohl navrátit zpět do toho iframu, ze kterého jsem odkazoval na tu novou stránku?

Děkuji!
swf
Profil *
Ještě dodatek:

Za předpokladu, že těch stránek v Iframu je víc...mohl bych tam totiž napsat tu nadřazenou stránku, jneže pak by se mi nezobrazil ten konkrétní iframe, ze kterého jsem odkazoval na tu novou stránku.
Prostě aby tam byl zase "loadnutej" jeden nějaký konkrétní iframe - dík!
Hrady
Profil
Zkus použít u <iframe> parametr name (např.: <iframe name="jmeno" s...) a pak u toho odkazu zadej target (např.: <a href="stranka.html" target="jmeno" ...). Když zadáš do target "_TOP" tak se to loadne do celého okna.
Bubák
Profil
www.jakpsatweb.cz/include.html#iframe
Fígl spočívá v tom, že do každé obsahové stránky ručně vložím na správné místo iframe s menu.
swf
Profil *
OOPS...asi jsem to nepochopil.

Uvedu tedy názorný příklad, který se nachází v rozdělané verzi mých stránek

1)zmáčkněte 2. tačítko zezhora
- aktualizuje se iframe s obsahem, měli byste vidět jeden obrázek - takovej modrej

2)klik na něj
- dostanete se mimo iframe
3)klik na domeček
- dostanete se pouze na obsah iframu.


Takže tedy: Co mám napsat do odkazu u domečku, aby se mi stránka zobrazila i s těmi tlačítky a ne pouze obsah iframe?


PS.: Jedná se o rozkopanou verzi mého webu, kde si testuji Iframe - doporučoval bych se nad ničím jiným nepozastavovat nebo dostanete html zástavu :]
PS2.:Nynější verze také existuje, ale jen pro zajímoavost

Děkuji
Mistr
Profil
swf
Pokud nemůžeš používat PHP skripty, pak jsi právě narazil na jeden z problémů rámové struktury webu. Obávám se, že Tvůj problém není příliš řešitelný. Pravda, dal by se obejít přes JavaScript, ale není to úplně "ono" a navíc to nebude fungovat vždy.
YoSarin
Profil
swf
Přesně jak řekl Mistr. Jedině pomocí JavaScriptu. Ono by to ani nemuselo být moc složité - stačilo by ten domeček navázat na onclick="return window.history.go(-1);" nebo něco takového (nejsem si jistý jestli je to takhle správně) a do href dát to co tam je teď.
Jinak, co se iframu týká, tak když už, tak je nejlepší to na co odkazuje Bubák.

Navíc pár bugů, které bys měl taky vyřešit:
1) v opeře 9.01 je to na štíru s diakritikou
2) ta tlačítka opravdu flash být nemusí. V opeře na ně musím napřed jednou kliknout aby začaly fungovat (to není tvoje chyba, je to fičura opery).

edit
opraveno document. na window.
Mistr
Profil
YoSarin
stačilo by ten domeček navázat na onclick="return document.history.go(-1);"
Přesně na to odkazuji. Nicméně díky, žes to ještě připomněl. :-)
YoSarin
Profil
Mistr
áha. :) promiň, ten odkaz jsem příliš nezkoumal - nějak automaticky jsem předpokládal, že to bude něco skoro až nechutně složitého... :)
Mistr
Profil
YoSarin
jsem předpokládal, že to bude něco skoro až nechutně složitého
Ode mě? Děkuji za upřímnost. :-)
YoSarin
Profil
Mistr
Čím to je, že cokoli řeknu tak to je jen lepší a lepší. :) Já už budu raději držet tlamu. ;)
Mistr
Profil
YoSarin
:-) Nedrž, bylo by tu bez Tebe smutno!
swf
Profil *
Javu sice neovládám, ale podle mě, jestli jsem to správně pochopil, tak je to příkaz k navrácení o jeden odkaz dozadu historií - to by totiž bnevyřešilo problém v galerii, kde prokliknu nespočet obrázků a ono by to pak nevědělo, o kolik se to má posunout historií dozadu

a tohle onclick="return document.history.go(-1);" mám strčit DO odkazu? nebo kam

Každopádně díky za odpovědi!
swf
Profil *
Vložil jsem tam toto


<a href="../html/galerie.htm" onclick="return document.history.go(-1);">


a nic...
YoSarin
Profil
swf
Bodejť by jo, když to má být window.history.go(-1);
Říkal jsem že si tím nejsem moc jistý :)
Jinak, co se proklikávání většího počtu obrázků týká, ok, to je další problém.
swf
Profil *
aha

Takže žádné řešení? Jen přes PHP?
swf
Profil *
ani verze s window nezabrala - takže asi nějaké alternativní řešení...
Mistr
Profil
swf
v galerii, kde prokliknu nespočet obrázků
Ovšem toto tvrzení neodpovídá nastíněnému postupu ve vstupním dotazu. V něm totiž uvádíš, že se díváš na galerii obrázků (říkejme jí stránka "A"). Pak si jeden vybereš a na ten si klikneš. V tu chvíli se Ti načte nová stránka s obrázkem. Aby ses pak dostal opět na stránku "A", postačí v prohlížeči stisknout tlačítko Zpět. Námi uvedený postup toto tlačítko simuluje - jeho vlastnosti předává obrázku
swf
Profil *
swf
v galerii, kde prokliknu nespočet obrázků
Ovšem toto tvrzení neodpovídá nastíněnému postupu ve vstupním dotazu. V něm totiž uvádíš, že se díváš na galerii obrázků (říkejme jí stránka "A"). Pak si jeden vybereš a na ten si klikneš. V tu chvíli se Ti načte nová stránka s obrázkem. Aby ses pak dostal opět na stránku "A", postačí v prohlížeči stisknout tlačítko Zpět. Námi uvedený postup toto tlačítko simuluje - jeho vlastnosti předává obrázku

To mi je jasné, jenže mně to nefunguje...
Mistr
Profil
jenže mně to nefunguje
Co Ti nefunguje? Resp. jak se projevuej ona nefunkčnost? Nedostaneš se o stránku zpět? Pak zkus nabídnout kód stránky.
swf
Profil *
Odkaz vypadá takto :

<a href="../html/galerie.htm" onclick="return window.history.go(-1);">

a pokud na něj kliknu, objeví se mi zase jen obsah Iframu, nikoliv celá stránka i s tlačítky...
Mistr
Profil
swf
pokud na něj kliknu, objeví se mi zase jen obsah Iframu, nikoliv celá stránka i s tlačítky
Ano, to je naprosto v pořádku. Kód zmíněného odkazu má totiž mít například následující tvar:
<a href="javascript:history.back();">Návrat na předchozí stránku</a>
swf
Profil *
Ano, to je naprosto v pořádku. Kód zmíněného odkazu má totiž mít například následující tvar:

<a href="javascript:history.back();">Návrat na předchozí stránku</a>





Díky moc!
Mistr
Profil
swf
Díky moc!
Není zač.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0