Autor Zpráva
honza.h2
Profil *
Ahoj,

dotaz je jednoduchý - lze (a pokud ano tak jak) udělat v html tabulku, kde by první řádek (názvy sloupců) byl pevně ukotven a při pohybu posuvníkem by se rolovaly jen další řádky aniž bych musel použít rámy?

docela by mě zajímalo řešení. Předem díky
BaTeCzKo
Dalo. Hlavička tabulky by byla samostatná tabulka s jedním řadkem, kdežto zbytek (data) by byly v další tabulce obalené divem s vlastností overflow. Nějak takto:

<table><tr><td><b>Jméno</b></td><td><b>Věk</b></td></tr></table>
<div style="height: 200px; overflow: auto;">
<table>
<tr><td>Franta</td><td>16</td></tr>
<tr><td>Pepa</td><td>18</td></tr>
<tr><td>Lojza</td><td>35</td></tr>
<tr><td>Dežo</td><td>120</td></tr>
atd...
</table>
</div>

MiSHAK
BaTeCzKo je na čase aby si začal číst specifikace

Jde to i bez divu, tabulka má několik logických sekcí thead, tbody takže není třeba stylovat přes <div>y
Mimo to u tvého řešení by buňky popisné neměly stejnou šířku jako datové.
honza.h2
Profil *
skvělé, díky moc
honza.h2
Profil *
MiSHAK
šlo mi jen o to jestli to jde a popř. jak. To co napsal BaTeCzKo mi naprosto stačí k pochopení jak to dělat - šířka sloupců a použití/nepoužití divu už je jen drobnost, s kterou si pohraji sám.
BaTeCzKo
MiSHAK
blabla
lojzek
Profil *
Dovolím si vytáhnout starší téma. Potřebuju udělat to, kvůli čemu to tady Honza založil, ale chtěl bych mít stejnou šířku sloupců jak v hlavičce, tak v těle tabulky. Snažil jsem se to vyřešit pomocí thead, ale nezadařilo se.
Asi bych tam mohl dát dvě tabulky a šířku sloupců nadefinovat, ale radši bych to měl co nejjednodušší. Při ladění stránky (hlavně menu) v IE6, IE7, FF a Opeře jsem si zkusil, že čím komplikovanější kód, tím víc problémů (odlišností v zobrazení) v jednotlivých prohlížečích.
Bubák
http://css.interval.cz/clanky/tabulka-se-skrolovanim/
Joker
Mmch, proč vůbec dělat dvě tabulky, nemůže být THEAD a TBODY s nastaveným overflow?
Jinak úplně nejjenodušší by asi bylo THEAD s position:fixed, akorát že to nefunguje v IE6 (pořád ještě po Firefoxu druhý nejpoužívanější prohlížeč, v dohledné době snad třetí nejpoužívanější)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0