Autor Zpráva
peta
Lze nastavit opacne cislovani?
Mam seznam konferenci, ktere zacinaji 1-13 a chtel bych je zobrazit od 13 do 1.
Joker
Teoreticky to jde takovou trochu "alchymií" v CSS, ale asi to nebude fungovat všude. Takže bych to číslování raději dal normálně jako obsah.
Gappa
Teoreticky to jde takovou trochu "alchymií" v CSS

Mohl bys pro zajímavost nastínit jakou? :)
Joker
Použít CSS čítače... napřed se nastaví čítač na nejvyšší číslo (tj. v tomhle případě 13) a potom na li:before udělat counter-increment: -1; Nějak tak by to mělo jít.
Gappa
Díky - jo takle, to je ale řešení mi příde v praxi jako dost nepoužitelný :)
habendorf
Já jsem měl vymyšlený řešení i pro IE, ale tloukly se tam mezi sebou dva protijdoucí bugy. Zároveň jsem musel mít nastavenou šířku pro li, aby to fungovalo, a zároveň proti působil známý bug, že je-li pro li nastavena vidth, čísluje takto.

1.
1.
1.

Je to holt trouba. Až budu mít trochu čas, zkusím to oprášit, třeba z toho něco vyjde.
Joker
Gappa
Díky - jo takle, to je ale řešení mi příde v praxi jako dost nepoužitelný :)
Dyť jsem to říkal :o)
Chamurappi
Reaguji na petu:
Skoro každého tu posíláš na Google a sám neumíš hledat?
Google.com — ul ol li změna čísla
JakPsátWeb.cz — HTML — Seznamy — <ol>

Reaguji na Jokera:
Pořadí (obzvláště změněné) je součást sdělení, takže nepatří do CSS. Proto má element <li> atribut value.
peta
Chamurappi :)
A budes tak hodny a reknes mi, kde to na jakpsatweb je? Cislovani opacne, aby to fungovalo IE6, IE7, FF, O ?
Ja prave vim, ze v CSS3 je tato moznost, ale stejne tak vim, ze IE a O CSS3 podporuje jen velice ocesane.
counter-increment
counter-reset

Ale z toho, co bylo receno, proste tato moznost zrejme neni a hledam nemozne.
V podstate zbyva pouze moznost nastavit pro kazde LI value=cislo a nebo pripsat cislo rucne.
Takze, jsem zvedav, co mi z jakpsatweb, pripadne google, vykutis. Jsem si myslel, ze jsem si vsechno procetl, ale treba jsem neco prehlid.
habendorf
Tak jsem to chvilku zkoušel, zatím jsem dosáhl jen tohoto:

Má to mouchy :o)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0