Autor Zpráva
thessa
Profil *
Ahoj, doteď jsem měla stránky kódovaný jako charset=windows-1250, až jsem se dočetla, že nejlepší je charset=iso-8859-2. To první mi šlo bez problému, ale chtěla sjem to mít správně, tak jsem to začala přepisovat a až po několika opravených stránkách jsem přišla na to, že mi to nejde. Nevím proč,a le dělá to přesně to, co by nemělo, a to že neuznává písmenka jako š, ž atd., ale vykresluje to místo nich obdélníčky. Fakt nevím, kde bych mohla mít chybu. Nemohl byste se na to někdo podívat?
Tady je stránka, co se zobrazuje normálně, s windows-1250 a
tady ta, kde jsem to změnila na iso-8859-2...
Děkuju.
djlj
Profil
až jsem se dočetla, že nejlepší je charset=iso-8859-2
Co to? Proč by mělo být nejlepší? Každé je dobré k něčemu jinému.

ale chtěla sjem to mít správně
Všechna kódování jsou „správně“.

Abys to měla v isu, musíš i soubory ukládat v isu, což umí například PSPad. Ale je to zbytečné, klidně si tam nech windows-1250. A pokud to opravdu tak moc chceš změnit, tak použij utf-8, viz zdejší téma.
fjbdjbvid
Profil *
nejlepsi je utf-8, ale neni to tak dulezity klidne to nech ve win
thessa
Profil *
No četla jsem to v jednom článku právě o standardizovaným kódování, že utf-8 je universální, ale ještě nemá podporu všude, že je to budoucnost, windows-1250 že má podporu jen ve Windows a proto je nejlepší iso-8859-2... Tak já nevim, teď jsem vyzkoušela utf-8 a tam mi to veškerou diakritiku háže jako otazníky...
djlj
Profil
mi to veškerou diakritiku háže jako otazníky
Jak jsem psal, musíš soubor i uložit v tom daném kódování, což umí například PSPad.

že utf-8 je universální, ale ještě nemá podporu všude, že je to budoucnost
Jak je ten článek starý?
thessa
Profil *
Jo aha, tak to jsem nepobrala...Ten článek je starej myslim rok. No to je jedno, předělávat to teda nebudu, nechám tam všude windows-1250... Děkuju moc za rady:)) Pěkný prázdniny.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0