« 1 2 »
Autor Zpráva
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Zdravim,
snazim se napsat validni HTML kod...
Ale mam tam jednu chybycku. Je to chyba externi sluzby navrcholu.cz

zde je url na validator s moji www strankou....:
http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fprochazka.d2.cz%2F&ss=1& shttp=1#line-273
muzete me prosim porad jak to opravit aby to bylo validni.... Abych si mohl dat na web ikonu validnosti kodu....
Vladosik
Profil
Vzdyt ten validator sam pise, jak to opravit ne?
Timy
Profil
Vždyť tam máš napsané řešení - nebo nefunguje?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
pokud se podivas na kod..... ktery mam na webu, tak je v opravenem formatu.....
a neustale to hlasi chybu.....
Timy
Profil
máš ten nocsript v <b>
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Timy mooood diky, to bylo ono. Uz je to validni......:).
peta
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
ikonu validity bych na stranku nedaval. Vse zbytecne nema na strance, co delat. Nekdo si tam dava pocasi, kalendar, jini ikony validity a pod...
Vladosik
Profil
peta
Každý tu proti tomu zbrojí. Máme demokracii a člověk jako webmaster si na stránky může dát co chce, je to jen jeho volba. Nechte už toho.
tiso
Profil
Vladosik Máme demokracii a člověk jako webmaster si na stránky může dát co chce, je to jen jeho volba.
Súhlasím ale...
Nie vždy webmaster vie prečo tam tieto prvky dáva: "videl som to tam a tam, tak si to na stránku dám tiež..."
Treba takýchto ľudí upozorniť na zbytočnosť týchto prvkov.
tajny spion
Profil
tiso
Skromne bych z kouta zaseptal, ze tiso ma pravdu.
Vladosik
Profil
tiso
Jak myslíš.

tajny spion
Zalez zpátky do toho kouta.
peta
Profil
Vladosik
Samozrejme, jak si to udela, tak to ma. Nezakazuji.
Jen jsem chtel rici tolik, ze zbytecnosti na strance zbytecne zabiraji misto.

Kalendar, datum a cas
- k cemu ti tam je? Kazdy ma v liste dole datum a kdyz klikne, rozbali se kalendar.
Neco jineho je, kdyz mas na strance treba novinky ci nejake akce a zobrazujes v kalendari nadchazejici udalosti.
Navic u casu jeste zavisi, odkud udaj beres. Jestli pres JS, pak je to cas, ktery ma nastaven uzivatel a tim padem jsou tam 2 shodne udaje. webka + lista window/linux. Tim padem naprosto bezcenny udaj. Proc? tak, nastavim si 5.1.2001 a na webce bude totez. Coz je ale chybne, protoze dnes je 19.8.2007 (Leda bys chtel oznamovat svatky.)
Jestlize zobrazujes cas serveru, pak tento muze byt posunut od realneho. Nicmene uz muzes zabezpecit, ze bude jakztakz spravny proti uplne JS verzi.
Cili cas ma smysl pouze v pripade, ze zobrazujes udaj s presneho casoveho serveru. A v tom pripade je to z cizi stranky, cekas, az se spojis s cizim PC a cas je opet posunut pripadne ti stoji zobrazovani stranky.

Pocasi
- k cemu jako? Jednak to nacitas z ciziho serveru. Zpozdeni, zaseknuti zobrazovani, dokud neziskas udaj o pocasi. A druhak, koho to zajima na kazde druhe strance?

Ikonky validity
- neni validita jako validita. Na spouste stranek jsou chyby ve validite a jsou tam ikonky. Casto jsou zpusobeny redakcnim systemem, ktery dovoli ulozit za urcite situace nevalidni kod. Nebo jinym administratorem.
Cili, udelas stranku, vse je validni, das ikonky. Pak ji nekdo po tobe opravi, ktery neni tak zodpovedny a udela tam 3 chyby. Co ted? Ty jsi s temi ikonkami lhal? Jenze ten admin si to neopravi a ikonky neodstrani. Takze pak vypada autor jako ...
Navic, ktereho prohlizitele stranky zajima validita? Odbornik si validitu umi spustit a ostatnim lidem je to jedno.
Leda bys chtel delat reklamu w3c. Pak ale mas dalsi problem. Jejich reklamni ikonky jsou jine nez tve dalsi reklamni ikonky. A narusuje ti to dost vzhled stranky.

Je na kazdem, co si do stranky da. Je treba vsak zvazit, proc to tam dava a zda to ma vyznam.
Vladosik
Profil
peta
Vsechno to samozrejme vim, ale je to fakt individualni. Jeste bych tam priradil svatky. Take by clovek rekl ze zbytecnost, mame kalendare. Ale ver mi, ze treba me tento udaj na mnoh strankach vzdy pomohl. Kolikrat me treba Seznam.cz zachranil, ze ukazal kdo ho ma a ja pak ihned odeslal prani, jinak bych si to nijak nevsiml, do kalendare koukam vyjimecne. To same datum.

Cas je podle me take zbytecny, ale zas je to individualni. Kolik je amateru, kteri o case v liste ani nevi? Ano, my to vime, ale sam mam nekolik znamych, kteri o tom prakticky nevedi a ptaji se me, kolik je hodin. Proste tam nekoukaji a klidne jsou schopni navstivit i stranku, kde ten cas je. Protoze se jim treba libi animovane hodiny od ruznych sluzeb, ktere je dnes nabizeji.

Pocasi? Ano, kdyz se cpe na weby, kde s tim nesouvisi, je to hrozne. Ale na spoustu webu se hodi. Treba na Seznamu.cz vyuzivam pocasi pro muj okres kazdy den. Ja provozuji stranky obce, tam se to pocasi take podle me hodi. Zas je to pripad od pripadu.

Validata, validita. Pro nekoho je posvatna a pro zacatecnika je dobrym pocitem, rici hele mam validni stranky, muzu tam mit tu ikonu. Soutezi mezi sebou. I to nabizi dnesni web. Navic nemusi to byt vzdy ikonky. Ja informaci o validite vzdy zapisu do paticky stranky (viz treba me stranky v profilu). I me jako odbornikovi pomuze, kdyz vidim informaci o validite a hned si ji zkusim spustit a zkontrolovat to.

Nepisu to tak, ze s Tebou nesouhlasim. Ja s Tebou souhlasim, ale na netu je spousta dalsich lidi, nez my co se tvorbou zabyvame "profi", at uz to jsou blogerky, ktere si na stranku davaji vse vyse jmenovane co se hybe a trpyti. Ale at si to tam daji. Me to rozhodne nevadi. A jednou jim vsem dojde, jestli to tam mit nebo ne. Tak jako nam. Priznejme si, kdo nezacinal tim, ze si na sve prvni stranky daval JS skripty se svatkem/casem/datume atd:-))
tiso
Profil
Priznejme si, kdo nezacinal tim, ze si na sve prvni stranky daval JS skripty se svatkem/casem/datume atd:-))

Napríklad ja... Nikdy som to nepoužil, nebol dôvod.
Bubák
Profil
Odbornik si validitu umi spustit
Někdo spouští validitu, někdo validaci.

Kolikrat me treba Seznam.cz zachranil
Když chci svátky, počasí..., jdu na nějaký portál. Nevidím důvod snažit se konkurovat nějakému portálu, stejně na to nemám.

Kolik je amateru, kteri o case v liste ani nevi?
Proč kvůli pár amatérům otravovat většinu?

na stranku davaji vse vyse jmenovane co se hybe a trpyti
Nejsem sám, komu tyhle hejblata vadí a taková stránka se obtížně čte. Někde jsem ale četl, že 30% lidí stránky nečte, ale prohlíží, tak někdo pro ně holt tvořit "musí".
Vladosik
Profil
Někdo spouští validitu, někdo validaci.
Slovíčkaření...

Když chci svátky, počasí..., jdu na nějaký portál. Nevidím důvod snažit se konkurovat nějakému portálu, stejně na to nemám.
Nemluvil jsem o tom, že chci konkurovat portálu. Uvedl jsem známý příklad - Seznam.cz, který to nabízí. Měl jsem kvůli tomu hledat stránku, kde také najdu svátek, počasí? Zbytečné, pro příklad to bylo jasné.

Proč kvůli pár amatérům otravovat většinu?
Kdo je ta většina? Sejdeme se my z fóra. Budem většina zkušených a hodiny nás budou otravovat. A půjdu do vedlejší místnosti o stejním počtu laiků a hodinu pro ně budou super. Pořád tu mluvíte o většině, ale nechápu koho tím myslíte? Já jen souhlasím, že pro určitou skupinu (nás) je to otravné. Jsem často mezi lidmi pracujícími s internetem jako prostředkem informací a nikdy jsem nikoho neslyšel. Jéé, zas hodiny, to je otrava, maximálně hodiny ignorují.

Nejsem sám, komu tyhle hejblata vadí a taková stránka se obtížně čte. Někde jsem ale četl, že 30% lidí stránky nečte, ale prohlíží, tak někdo pro ně holt tvořit "musí".
Pro to platí to samé co výše. Dej dohromady čtenářky (prohlížečky) blogů (fanynek Tokio Hotel a Olsenek) a máš tady zas většinu, kterým to nevysvětlíš ani za několik hodin a budou na Tebe koukat jak na důchodce, co neví, co se zrovna na internetu nosí.

Většina je relativní:-)
Bubák
Profil
Vladosik
100% - Všichni návštěvníci webů.
70% - Ti, co chodí čist.
30% - Ti co chodí prohlížet. Něko pro ně dělat "musí", tato skupina je dost velká a zajímavá.

máš tady zas většinu
Chápu, co máš na mysli, ale to už by se dala "většina" najít v každé minoritě.
Vladosik
Profil
100% - Všichni návštěvníci webů.
70% - Ti, co chodí čist.
30% - Ti co chodí prohlížet. Něko pro ně dělat "musí", tato skupina je dost velká a zajímavá.

Trosku bych to pozmenil. Ja chodim cist i prohlizet... A bude nas urcite vic, takze nejake to procento take mame (to neznamena, ze chodim prohlizet ty trpytive blogy fanynek Tokio Hotel..) :-)
Railbot
Profil
Web se nečte, web se prohlíží. Tak to dělá drtivá většina lidí včetně mě. Nic nečtu celé, prohlížím si a čtu jen to co mne zaujme nebo přímo konkrétní věc, kterou hledám.
Vladosik
Profil
Nic nečtu celé, prohlížím si a čtu jen to co mne zaujme nebo přímo konkrétní věc, kterou hledám.
A zrovna podle tebe to dělá většina, když to děláš ty?

Už je z toho jen slovíčkáření o čtení a prohlížení a na to má každý svůj názor. Dle mě zas moji známí web čtou, protože na něm hledají jen informace. Brát věc jako "Podle sebe soudím Tebe" je hloupé.
Railbot
Profil
Vladosik
Ne zrovna podle mě, to je obecně známá věc. Doplň si vědomosti než zase příště začneš hloupě plácat nějaké "podle sebe...".

viz. http://suplik.petnik.cz/index.php?cl=163
http://www.useit.com/alertbox/9710a.html
http://www.orisek.net/clanky/uzivatele-na-webu-nectou
Keilew
Profil
Railbot, Vladosik
Ale pánové kolegové, no tak;-)
Rail má pravdu, web se z 90% nečte, ale prohlíží. Čte se jen tehdy, když tam jdeš najisto (třeba se jdeš podívat, esli Ostravak nenapsal zase nějaký kidy nebo Plaváček někoho neurazil), nebo tě zaujme téma + typograficky cíleně vyznačené prvky.
Vladosik
Profil
Railbot
Nic noveho z tech clanku nez polemiku jednech s druhymi jsem tam nevycetl... Tak jako ja s Tebou...

Keilew
Ale o tom to je... Ty se jdes podivat na Plavacka, co nenapsal a jinak jen prohlizis. Ja take. Posadim sem ale moji matku a ta bude pouze cist, pujde cist na novinky, pujde hledat informace do skoly a ty zas precte. U ni je ten pomer obracene. Plati co jsem psal vyse. Zdar, jdu se ucit do skoly;-)
Railbot
Profil
Vladosik
Posadim sem ale moji matku a ta bude pouze cist, pujde cist na novinky, pujde hledat informace do skoly a ty zas precte.
Správně. Nečte tedy vše, ale jen to, co hledá. A co dělá když hledá? Prohlíží, nečte vše, to by se k informacím nikdo nikdy nepročet.

Nic noveho z tech clanku nez polemiku jednech s druhymi jsem tam nevycetl...
Jakob Nielsen je pro tebe polemika? No budiž, moc toho nevíš a neznáš osobnosti internetu.
Vladosik
Profil
Správně. Nečte tedy vše, ale jen to, co hledá. A co dělá když hledá? Prohlíží, nečte vše, to by se k informacím nikdo nikdy nepročet.
Ale pomer je obracene... Vic cte nez prohlizi...

Jakob Nielsen je pro tebe polemika? No budiž, moc toho nevíš a neznáš osobnosti internetu.
Znam, ale nejsou pro me nic posvatneho. Mam vlastni hlavu, rozum a zkusenosti;-) Navic v tomto pripade posuzovat internetovou gramotnost ve vyspele zemi a u nas je stale neobjektivni.

Kruci, ja se kvuli Tobe nenaucim:-D
Keilew
Profil
Vladosik
Ale pomer je obracene... Vic cte nez prohlizi...
Protože nic nehledá. Má v liště blesk.cz, šíp.cz, aha.cz a telenovely.cz a to stačí;-) Vlastní zkušenost...
Vladosik
Profil
Keilew
Vsak o tom pisu:-)

Ale byl to celkove blby priklad, zrejme mate pravdu, kdyz to vemu opravdu obecne.
Railbot
Profil
Vladosik
To je sice hezké, že to všechno máš, ale otázkou je, jestli alespoň jedno z toho za něco stojí, když nejsi schopen brát v úvahu lidi, jejichž zkušenosti jsou co do kvantity i kvalita zcela někde jinde. Gramotnost a prohlížení webu, co to má společného? Nic. Lidé se na webu chovají ve většině stejně ať už vědí jak otevřít poznámkový blok nebo ne.
Bubák
Profil
Má v liště blesk.cz, šíp.cz, aha.cz a telenovely.cz
Ale i na těchto webech jde číst - drby, nebo jen prohlížet, třeba jaká celebrita měla jaké šaty...
Keilew
Profil
Bubák
Ale tohle je už fakt slovíčkaření;-)
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0