Autor Zpráva
Tomass
Profil *
Dokázal by mi někdo srozumitelně vysvětlit a dostatečně silně argumentačně podložit, jaký smysl má na stránkách klikací logo? Já když náhodou přejedu myší přes logo a změní se mi kurzor, tak mě to spíš ruší a řeknu si: Zas někdo, kdo chce být "trendy". Když pro pohyb po webu používám menu, tak tam naprosto automaticky jdu i když chci na úvodní stránku.
Miloš
Profil
Když pro pohyb po webu používám menu, tak tam naprosto automaticky jdu i když chci na úvodní stránku.
Vidíš, a to já ne. Kdykoli se chci dostat na hlavní stránku, nemusím hledat v menu nějakou položku, ale jednoduše si nahoře ukliknu a je to.
FiryCz
Profil
1) Logo má většina stránek, mnoho z nich i klikací => je to zvyk.
2) Kdoví kde je v menu odkaz na domovskou stránku. Přeci ho nebudu hledat ;) - pokud vsak je poblíž loga, dokáže nahradit klikací logo.
3) Logo máš na každé stránce svého webu. Udělat ho klikacím je jednodušší než se ujišťovat že je v každé sekci správně vložen odkaz domů. (to je už ale subjektivní)
4) Já když myší přejíždím logo a změní se kurzor, hned se cítím jistěji a vím, že se můžu vždy jednoduše vrátit na hlavní stranu.
5) Změna kurzoru nad logem bude vadit méně než chybějící odkaz.
Gappa
Profil
FiryCz

S body 1, 2, 4, 5 se nedá než souhlasit.

Bod číslo 3 si jen dovolím doplnit, že to se týká spíše statických stránek, u dynamicky generovaných toto není problém zajistit.

Osobně klikací logo dávám všude - je to taková slušnost vůči všem návštěvníkům, kteří jsou po právu zvyklí a očekávají, že kdykoliv budou potřebovat zpět na homepage, tak se tam bez problémů dostanou bez nutnosti cokoliv hledat či nad tím vůbec přemýšlet - ale to už je vlastně popsáno v předchozím příspěvku :)
Timy
Profil
Zkrátka případné klady převáží případná negativa.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0