Autor Zpráva
marfig
Profil
Zpracovávám dokumentaci ve formátu HTML pro jednu velkou nadnárodní SW firmu a přišly mi HTML soubory přeložené do lokálních jazyků (turečtina, rumunština, řečtina,...). Mé zděšení bylo obrovské, když jsem zjistil, že oni ty dokumenty otevřeli ve Wordu a přeložili a následně také ve Wordu uložili. Na stránkách se vyskytovalo JavaScript menu, které přestalo po vyčištění kódu od Wordu fungovat, nezbylo mi nic jiného, než řádek po řádku překopírovat do anglického funkčního originálu a tím si vytvořit vlastní lokalizovanou stránku.
Třeba jim to nikdo neřekl, ale jsou to lidi, kteří berou několinásobně více peněz než já, ale základy práce s kancelářským balíkem naznají...

Šiřte prosím mezi své lidi, že Word opravdu není dobrý pro editaci, či tvorbu HTML souborů....

Martin
DoubleThink
Profil *
Ale že se hned člověku uleví, co?

Šiřte prosím mezi své lidi, že Word opravdu není dobrý pro editaci, či tvorbu HTML souborů....
Mimochodem - Outlook 2007 používá jako zobrazovací a editační engine pro text/html obsah mailů právě Word 12.
marfig
Profil
uleví
jn.. bylo tak trochu i o tom..

Word 12
verze 12 je ocekavam 2007.. a je v tom rozdil oproti predchozim verzim k lepsimu? Pokud ne (toho se bojim) tak buh s temi, kdo to nebudou otevirat v Outlooku ale kdekoliv jinde...
peteo
Profil
A neišlo to uložiť ako txt súbor (z toho wordu) a s tým potom pracovať?
Aleš Janda
Profil
> Šiřte prosím mezi své lidi, že Word opravdu není dobrý pro editaci, či tvorbu HTML souborů....

A co je tedy dobré program pro ukládání HTML? Nebo jaký výstup by měl mít překladatel neznalý HTML?
Podle mě je celkem jedno, jestli to nakonec zkopíruješ z HTML, nebo DOC, ODT, RTF, TXT atd. Když jen řekneš "Word opravdu není dobrý pro editaci, či tvorbu HTML souborů", těžko tím někoho spasíš.

Pokud ovšem na to nemáte vlastní systém, kde to překladatel "bouchá" přímo do systému..
Joker
Profil
A co je tedy dobré program pro ukládání HTML? Nebo jaký výstup by měl mít překladatel neznalý HTML?
No podle mě by ten výstup měl být opět (stejný) HTML dokument, akorát přeložený.
Takže jako ideální soft bych viděl něco, co když otevřu HTML dokument a změním jedno písmenko textu, nerozkope celou strukturu toho dokumentu.

Představoval bych si to jako program, který "zamkne" či skryje HTML značky, překladatel upraví text a struktura dokumentu zůstane stejná.
Sice takový software neznám, ale možná by zrovna pro překladatele mohlo něco takového existovat, nehledal jsem.
Mastodont
Profil
Outlook 2007 používá jako zobrazovací a editační engine pro text/html obsah mailů právě Word 12

To snad není žádná novinka, Word jako editor mailů byl IMHO implicitně nastaven už v Outlooku 2000 ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0