Autor Zpráva
Asterofix
Profil
Zdravím,
potřeboval bych vytvořit ve formuláři položku, kde bude input radio a text zároveň. Tedy, bude tam políčko pro dopnění textu a vedle radio tlačítko, které bude primárně zatržené, ale pokud se něco napíše do toho textového pole, jako výchozí se bude brát hodnota z toho pole. Doufal jsem, že to půjde takhle:

<input type="text" name="barva" size="20" maxlength="20">
<input type="radio" name="barva" value="nerozhoduje" checked="checked">nerozhoduje


Problém je ale v tom, že se to políčko, když něco napíšu do toho text. pole neodtrhne. Ještě tu aplikaci nemám zdaleka hotovou, takže nevím, jestli se to bude brát, tak jak chci, nebo jestli se tam napíší ty hodnoty obě. Nevíte prosím někdo jak to upravit? (pokud možno s použitím "čistého" html bez JS nebo PHP)

EDIT// Zatím jsem to vyřešil checkboxem, tak se to budu snažit dodělat, abych to mohl vyzkoušet... akorát pořád nevím jestli to bude brát případně obě hodnoty (když to bude zatržené i napsaný text), nebo jestli to dá přednost tomu checkboxu...
Anonymní
Profil *
S použitím čistého html to neupravíš. Je problém pojmenovat obě položky jinak a testovat to v PHP + udělat nějaký JS na to zaškrtávání?
Asterofix
Profil
Anonymní

PHP jsem si chtěl nechat jako poslední možnost :)) Ale už jsem to otestoval s tím checkboxem místo radio a funguje to přesně jak jsem chtěl tzn. že pokud je checkbox aktivní, vezme to hodnotu z checkboxu (i v případě, že je vyplněn text), ale pokud není zaškrtnutý, vezme to hodnotu z text. pole. Takže výsledek je v podstatě stejný jako kdybych použil radio. Dobrý vědět, že to tak funguje :)))
peta
Profil
Slo by to resit v JS, ale stejne bys to musel otestovat jeste v PHP, pro jistotu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0