Autor Zpráva
iko
Profil
Da sa nejak zakazať pozerať na mojj stranke html kod?
shaggy
Profil
Hej. Tak, že ju nedáš na web :-|
Čo máš proti "prezeraniu" html kódu? Sú metódy ako sťažiť prezeranie kódu, ale ten musí byť stále viditeľný, musí ho vidieť prehliadač, aby mohol stránku vykresliť.
A nepredpokladám, že si urobil niečo také, čo stojí za skrývanie ;-)
Str4wberry
Profil
iko
http://stoyan.cz/clanky/zakodovani-zdrojoveho-kodu-html-stranky/
Bubák
Profil
Str4wberry
Největší "sranda" je, že znám dva velmi jednoduché způsoby, jak dostat rozkódovaný kód, dodá mi ho prohlížeč, jakou šifru autor použil, není důležité.

shaggy
HTML zpravidla chtějí skrýt ti, co mají co skrývat svůj prasácký kód.
Str4wberry
Profil
Bubák
„Největší "sranda" je, že znám dva velmi jednoduché způsoby, jak dostat rozkódovaný kód, dodá mi ho prohlížeč, jakou šifru autor použil, není důležité.“
To moc nechápu, výsledný „zašifrovaný“ soubor vypadá takto.
AlešD
Profil
Str4wberry
třeba v Opeře nástroj PageInfo/See Generated Source, jinak skvělá věc na odhalení podivného chování nějak "vadného" HTML
Str4wberry
Profil
AlešD
Máš namysli asi s Web Developer Toolbarem. V poslední verzi je tato funkce zde — Page Source » View Generated Source (i.e. after javascript modification). To potom ano.
AlešD
Profil
Str4wberry

nemám asi poslední verzi, moc neaktualizuji, když už konečně něco funguje...

Nicméně k věci, utajovat HTML asi nemá smysl, hlavně z důvody odpovědi na otázku proč.
Str4wberry
Profil
AlešD
„Nicméně k věci, utajovat HTML asi nemá smysl, hlavně z důvody odpovědi na otázku proč.“
To určitě — navíc takhle „zbytečně“ zablokovat obsah pro roboty a uživatele bez podpory JavaScriptu.
shaggy
Profil
On si radšej "zamaskuje" obsah, aj za cenu že ho google nezindexuje a tým pádom sa neobjaví vo vyhľadávačoch :-)
Predsa jeho html je prevratné a určite tam vymyslel niečo na čo nikto predtým neprišiel :P
DJ Miky
Profil
Str4wberry
Nebo si stačí dát do záložek tenhle odkaz:
javascript:'%3Cxmp%3E'+document.getElementsByTagName(%22html%22)%5B0%5 D.innerHTML+'%3C/xmp%3E';
A potom na něj jednoduše kliknout :-).

EDIT: Samozřejmě bez mezery mezi %5 a D.
Bubák
Profil
Jde to i bez escapování:
javascript:'<xmp>'+document.getElementsByTagName("html")[0].innerHTML+'</xmp>';
www.chose.cz/weblog/index.php/chcete-vedet-jak-vypada-vystup-z-javascr iptu/
Petroff
Profil
Str4wberry
To moc nechápu, výsledný „zašifrovaný“ soubor vypadá takto http://wipmiranda.xf.cz/balast/diskuse_%20pozeranie%20html%20kodu.html .

Můžeš mi prozradit, proč např. v Opeře je to OK, ale IE7 mi zobrazí prázdnou stránku?
(věřím že to snadno upravíš aby to fungovalo i v IE :=)
Bubák
Profil
Petroff
IE 6 taky nezobrazí. Koukni do JS konzole, jakou píše chybu.

Vadí mu převedený tabulátor.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0