Autor Zpráva
Freeman
Profil *
Potřeboval bych poradit s tímto problémem.

Mám stránku, kde je více formulářů. Problém je ten, že pokud napíšu do textového pole např. ve formuláři pro hledání nějaký text a stisknu enter, submitne se jiný formulář. Přišlo by mi logické, že když začnu psát do textového pole v nějakém formuláři a stisknu enter, tak se odešlou data z toho formuláře. Pravda, FF tohle dělá, ale velký kamarád IE ne.

Dá se to nějak rozumně řešit? Myslím tím ne javascriptem.
temistokles
Profil
Freeman
IE uznáva za predvolený submit (ten čo pošleš enterom) prvý submit formu alebo submit nad aktuálnym formulárom (nie som si celkom istý). Typickým riešením, keď chceš viac submitov na rôzne formuláre, je srpaviť viac formov. Ak potrebuješ mať submitov viac, ale odosielať len niektorým, je odbrým riešením na začiatok foru vložiť submit, ak sa tam nehodí, môžeš ho skryť cez css.
temistokles
Profil
Freeman
IE uznáva za predvolený submit (ten čo pošleš enterom) prvý submit formu alebo submit nad aktuálnym formulárom - tj. inputom (nie som si celkom istý). Typickým riešením, keď chceš viac submitov na rôzne formuláre, je spraviť viac formov. Ak potrebuješ mať submitov viac, ale odosielať len niektorým, je dobrým riešením na začiatok formu vložiť submit, ak sa tam nehodí, môžeš ho skryť cez css.

sry za preklepy, písal som to narýchlo.
Freeman
Profil *
Jak se tak na ten svůj kód dívám, tak vidím, že jsem to nenapsal přesně. Ono se mi neodesílá jiný formulář, ale načítá se akorát znova stránka, na které momentálně jsem.

Omlouvám se, ale všiml jsem si toho teď.
temistokles
Profil
Freeman
Ak to správne chápem, tak rozlišuješ medzi viacerými submitmi? Ak áno, potom musíš v serverovej časti rozlišovať medzi menom submitu (parameter name tagu input), a podľa toho sa rozhodnúť, ktoré formuláre chceš spracovať.
Freeman
Profil *
Díky moc. Nechápu, jak jsem si toho nemohl všimnout :). Ještě jednou díky za nakopnutí. ;-)
temistokles
Profil
Freeman
Rado sa stalo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0