Autor Zpráva
Amatér
Profil *
Všechny obrázky musí mít atribut alt. Jenže v IE to znamená tu otřesnou bublinu, která se někdy velmi nehodí(např. při vytváření zaoblených rohů a podobné grafiky). Můžu mít alt ="", nebo ho alespoň přebít title =""? Pokud -title- je nepoviný, tak bych si to dovolit mohl, ne? Jinak nevím, nevím jak udělat validní kód bez bulin v každém rohu. Za dobré zprávy moc děkuji (snad snesu i špatné).
SuE
Profil
alt " " by to naopak mít mělo, když je obrázek součástí layoutu - pozadí, tedy nemá žádnou informační hodnotu vzhledem k textu
DoubleThink
Profil *
Tag IMG se používá pro vložení obrázku s nějakou informační hodnotou - design se má dělat jako pozadí nějakého elementu.

Pokud jsem nucen někam vložit čistě designový IMG, tak mu dám alt="" - bude to validní a bublina se nezobrazí.
Amatér
Profil *
=>SuE, DoubleThink
Díky moc za vysvětlení(a uklidnění), normálně bych na to kašlal, ale nedávno jsem se rozhodl že chci zlepšit své psaní kódu(alespoň co se týká validity). Díky.
Yuhů
Profil
nastavení prázdného title kvůli zrušení bubliny je také správný postup.
Martin Kuželka
Profil
Yuhů, proč chtít zrušit bublinu? U dekorativních obrázků je správný pouze prázdný alt a u obrázků nesoucích nějakou hodnotu není snad nic špatného na tom, že se bublina zobrazí.
Yuhů
Profil
existují různé situace. Já ti z praxe můžu říct následující příhodu. V datovém skladu jsou obrázky a ty mají nějaký popisek, který se na stránce zobrazuje pod nimi a také v altu. Jenomže pak redaktoři chtějí použít tentýž obrázek u jiného článku. Při zadávání původního altu do databáze tam nenapsali "revolver s krví", ale "neznámí vrazi na útěku kosí nevinné". Když by potom stejný alt svítil i u článku o tom jak je chytili, tak to je špatně. Tehdy nastupuje title.

Jinak řečeno vyskytuje se to v situaci, kdy je některý článek publikačního procesu nedokonalý. V tomto případě to byl třeba návrh databáze a struktura html šablon.
DavidK
Profil *
<img src="picture.jpg" alt="" title="popis_obrázku" />
Irmi
Profil *
Vim ze jsem neobjevil Ameriku ale prohlizec Firefox, u jinych jsem nekousel, ani puvodni Mozillu, da se ale predpokladat ze prohlizece se stejnym jadrem se budou chovat stejne... element alt u tagu <img se ve firefoxu nezobrazuje jako bublina... takze je asi dobre pouzit alt i title... title zvlada MSIE... ale jak je to s title u textovych prohlizecu typu lynx, kde je nutnost alt. textu opravnena... to uz netusim, snad proto bych ale myslel ze je dobre vkladat oba elementy.
Irmi
Profil *
respektive... alt pouzit kazdopadne a vzdy protoze je strict vyzadovan pro validitu <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
Acci
Profil
Alt a title má rozdílný význam, jak třeba popisuje Vít Dlouhý
krteczek
Profil
no nevim, mluvil zde o obrázku na pozadí , a ty vkládám přes css jako

.prvek {background-image:url("neco.jpg")}

a tudíž tam žáden popis nemuže byt... a navic práve ty zaoblené rohy jako prvky které nemají nic společného s obsahem mají být vkládány jen pomocí css. jde o to že když z nějakých duvodů nedorazí soubor se styly tak vám zůstanou na place 4 obrázky bez významu...
krteczek
Acci
Profil
jo jo, já jsem reagoval na Irmiho a nečetl jsem si celou diskusi
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0