Autor Zpráva
artie
Profil *
Dobrý den,

používám wysiwyg TiniMce pro úpravu textu v texarea. Mám to napasované na

<textarea id="fullText" name="fullText"></texarea>

před použitím editoru jsem měl na této textarea javacsript, který mi hlídal max. délku napsaného textu ve znacích, při překročení nedovolil vkládat další text.

Jenže po použití editoru na tuto textareu nemám javascriptem přístup.

Věděl by tedy někdo jak v tomto případě omezit počet znaků. samozřejmě, že těch viditelných, html kódu pro formát textu může být neomezeně, to se ani odhadnou nedá(kolik ho bude).

děkuji za každou radu
Joker
Profil
I při použití TinyMCE ten kód v textarea stejně je a dá se hlídat jeho délka, nedá?
A kdyžtak TinyMCE umožňuje napojit vlastní funkce, které by to mohly hlídat.

Jinak Google vyhodil tohle téma na jejich fóru: http://tinymce.moxiecode.com/punbb/viewtopic.php?id=3273&p=1
kde je pár postupů, jak to udělat- pomocí vlastní funkce. Jednodušeji to asi nepůjde.

html kódu pro formát textu může být neomezeně, to se ani odhadnou nedá(kolik ho bude).
Já bych naopak řekl, že říct délku HTML kódu je daleko snazší, než délku toho textu uvnitř. Obsah textarea je totiž text včetně HTML, takže jeho délka se velmi snadno zjistí jako délka obsahu textarea (anebo tinyMCE.getContent() ). Naopak na délku textu bez HTML je potřeba vzít ten HTML obsah (jiný není), odstranit z něj značky a potom spočítat délku.

Jen mě napadá, k čemu vlastně taková funkce má sloužit? Pro ukládání textu třeba do databáze je podstatná délka obsahu včetně HTML, ne?

A jen připomenu, že pokud je délka podstatná kvůli nějakému uložení do databáze například, je nutné na straně serveru délku obsahu ověřit ještě jednou!
artie
Profil *
děkuju,
jde mi o to, aby viditelný text měl určitou délku, v databázi je mi to jedno. Jen se potřebuju při výpisu vejít do velikostně omezeného divu.

Neví prosím ještě někdo, jestli se TinyMce dá konfigurovat? Že použiju např. advanced a odeberu z něj součásti jako jsou tabulky,obrázky....
djlj
Profil
artie
Ano, dá se konfigurovat, je to velmi přehledně a pěkně popsané v přiloženém manuálu.
artie
Profil *
Děkuju, jsem opravdu slepej, je to přesně co jsem potřeboval.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0