Autor Zpráva
vitec
Profil *
co je tohle za zhovadilost?:) tenhle zápis prostě nechápu. dík za odpovědi.
Tomáš Hanus
Profil
vitec
Jak nechápeš? Potom nechápeš identifikátory. Jak již název napovídá, slouží to pro identifikaci daného tagu.
Mastodont
Profil
Tomáš Hanus
Ne, to je náhrada za <a name="neco">

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=2 6756
Dranel
Profil
vitec
A má vyšší hodnotu než class, ale v podstatě je to to samé. Hledej na JPW "id a class"
vitec
Profil *
ale tohle je cely zapis nic víc v tom neni, je tam misto neco c44 ale v css stylech nic neni . neni to pak zbytečné?

Tomaš Hanus
Pokud nevíš, tak prosím nekomentuj.. id vim co je nejsem maslo
Railbot
Profil
vitec
Může to být třeba kotva v dokumentu.
vitec
Profil *
Railbot
no asi máš pravdu. dík za tip.
Bubák
Profil
id vim co je nejsem maslo
Víš co je, a nevíš k čemu je?
Tomáš Hanus
Profil
vitec
Pokud jsem to špatně formuloval, tak se za to omlouvám. ID je identifikátor a na tom si trvám. Využít se to dá tedy nejen primárně pro stylopis, ale také pro kotvu, jak psal Railbot.

Pokud se ti zdá, že jsem odpověděl špatně (prostuduj si prosím ještě jednou moji odpověď), tak se ti omlouvám a na tvoje příspěvky s potěšením odpovídat nebudu.
Timy
Profil
Bubák
Ví k čemu je id, ale neví, k čemu je celý ten zápis. Upřímně řečeno mi smysl toho zápisu taky uniká, kotva se obvykle dává k nějakým jiným prvkům (typicky nadpisům). Dělat kotvu z prázdného odkazu mi nepřijde jako moc dobrý nápad.
vitec
Profil *
Tomáš Hanus
proti tvému komentování nic nemám, pokud si napřed pořádně rozmyslíš jestli tvoje odpověď bude k něčemu. Jestli chceš soutěžit v počtu příspěvků tak běž na warforum:)

Timy
no právě mě to taky příjde divný pod tím je hned nadpis, takže stačilo dát id do nadpisu a nedělat takové zmatky..
djlj
Profil
vitec
Když neumíš správně formulovat otázku, nesmíš se divit, že ti Tomáš Hanus odpověděl tak, jak odpověděl.

no právě mě to taky příjde divný pod tím je hned nadpis, takže stačilo dát id do nadpisu a nedělat takové zmatky.
Tak napiš autorovi té stránky, když ti to tak vadí ;).
Bubák
Profil
Dělat kotvu z prázdného odkazu mi nepřijde jako moc dobrý nápad.
Tipnul bych si, že autor stránky se kdesi dočet, že používání ID je moderní a pouze nacpal do tagu A ID, místo name. Vznikl funkční paskvil.
Dodám, i validní kód může být prasácký.

Tomáš Hanus ani já jsme zřejmě nepochopil, co přesně jsi na zápisu nechápal.
vitec
Profil *
No teď už je to jedno. Dík za odpovědi..
Mastodont
Profil
takže stačilo dát id do nadpisu
Nestačilo. To je prostě kotva pro navigaci v rámci stránky a ta se AFAIK dává jen do tagu A.
Timy
Profil
Mastodont
Ne, tohle funguje normálně jako kotva: <h2 id="pysna-princezna">Pyšná princezna</h2>
Railbot
Profil
ID = kotva. A to jak je známo může být u každého prvku na stránce. A funguje to. Horší to je s kotvou napříč stránkami, IE to nebere.
Mastodont
Profil
Timy
No fakt, odcházím vyhledat nějakou vhodnou popelnici.
Bubák
Profil
Horší to je s kotvou napříč stránkami, IE to nebere.
Opravdu? Mi to funguje, zkus si třeba:
www.jakpsatweb.cz/javascript/window.open.html#blokovani
www.jakpsatweb.cz/javascript/objekt-window-metody.html#velikost
Railbot
Profil
Bubák
Nevím jestli je to ten samý případ. Já měl na mysli modelovou situaci, když ze stránky A odkazuješ na stránku B + kotvu na ní. V IE6 to pouze vleze na stránku B, ale už ne přímo na kotvu.
Bubák
Profil
Railbot
Nemám IE6, ale IE7 se odtud ke kotvě dostane.
Timy
Profil
Mně to odroluje i IE6
Gappa
Profil
Bohužel je to dle mé zkušenosti nespolehlivé a příjde mi, že se to rozhoduje nějak náhodně - někdy to po přechodu na stránku s kotvou na ní skočí, jindy ne. Stává se mi to jak v IE, tak FF. Příčina je mi ukryta :)
Railbot
Profil
Hmm, pravda. To si ze mě IE asi jen vystřelil...tak nic :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0