Autor Zpráva
mstar
Profil
Mám tokový menší problém neproblém. Na stránkách používám textové menu, kde text je umístěn v divu, kterému na onmouseover měním pozadí pro lepší efekt. Není v celku žádný problém udělat tento odkaz validní :

<div onmouseover...><a ...>text</a></div> 


Má to ovšem jedinou mouchu, konkrtně, že div sice mění barvu po najetí kurzorem, ale jako odkaz funguje pouze text, což je někdy nepříjemné kvůli rozdílné délce slov. Vyřešil jsem to následovně:

<a ...><div onmouseover...>text</div></a> 


Bohužel toto řešení není validní, proto bych poprosil o radu, jak to mám řešit jinak, vyjma obrázku a odkazování javascriptem. Díky
Str4wberry
Profil
A co odkaz nastylovat jako blok.
Miloš
Profil
div a {display: block; width: 100%; height: 100%;}
funkční ve FF, Opeře a IE od 5 výše

Mimochodem text přímo v divu neoplývá sémantičností. Text patří do <p>odstavce</p>
Miloš
Profil
Str4wberry
Předběhl's mě. Jen dodávám, že tomu bloku je nutné nastaivt width a height, aby to pobralo celý nadřazený prvek.
Bubák
Profil
Dobrý příklad, dá se z něho učit, jde snadno předělat, třeba i na vertikální menu:
http://css.interval.cz/clanky/horizontalni-obrazkove-menu/

V odkazovaném menu neni a {display: block;...}, protože floatovaný element je automaticky blokový. Pokud bys dělal vertikální meni, použij a {display: block;...}, jak už psali Str4wberry a Miloš.
mstar
Profil
Takže jestli jsem to dobře pochopil, řešení bude pomocí CSS, konkrétně:

 
#menu{ ....}
.a{display:block; width: xxx; height: yyy;}


Hned jak to půjde, tak do doladím. Díky z pomoc
Miloš
Profil
mstar
.a{display:block; width: xxx; height: yyy;}
.a se netýká <a href…>odkazu</a>, ale jakéhokoli prvku, který má class="a"
Chceš-li, aby se pravidlo týkalo <a href…>odkazu</a>, jehož nadřazeným prvkem bude <div>, musíš to zapsat tak, jak jsem uvedl v předchozím příspěvku:
div a {pravidla}
mstar
Profil
Miloš: no, jsem to krapku domotal .... myslel jsem a.menu{...} ... nakonec jsem to zvládnul tak nějak posvým s tím block, ale není to ještě všude hotový a ani matiku neumím, no kam ten svět spěje :-)
rhintin
Profil
přesně tam kam ho vedeme.přístě použij rovnou display: block misto toho divu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0