Autor Zpráva
Prkna
Profil *
Dobrý den, třeba mě poradíte. Pokusil jsem se v " Problémy v začátcích" ale tam nikdo nereagoval.
Pro vás odborníky je to asi blbost ale pro mne.....
Je mi 65 let,pokouším se udělat webové stránky. Jelikož nemám žádnou literaturu a myslím si že víc jich asi dělat nebudu tak ani nechci kupovat, pokouším se je udělat podle příruček na webu. Docela to jde i když to dělám stylem pokus, omyl a podle příručky HTML Jirky Koska.
Mám pouze jeden dotaz.
V žádné příručce k HTML ( podle těchto příkladů se to učím) není zmínka o širokých monitorech. Já do TEĎ také dělal na klasice 17". Vyměnil jsem počítač i monitor a jelikož dělám hlavně jako koníčka fotografii, koupil široký monitor .
Hned jsem si chtěl také prohlédnout svůj první výtvor který dělám pro kamaráda, který začal podnikat,( není ještě na webu) ale ouha. To co bylo na klasice jako vystřižené a odzkoušené na několika monitorech na širokém monitoru 20" bylo rozhozené po celé stránce, něco vlevo něco vpravo, ale hlavně ne ve středu jako předtím. Opakované pozadí vedle sebe, no hrůza.Stránka je tvořena ze třech rámů. 1. rám - hlavička stránky, 2. rám - tlačítka, 3 rám - informace o firmě volené pomocí tlačítek. Rozhoz je jak rámy proti sobě tak i v rámu.
Věřím, že je možnost stanovení pevné šířky stránky a to je právě to ce neumím a nemohu najít. Mě nejde o to aby se stránka roztáhla na široký monitor. Klidně ať je široká jako na klasice s pruhy po stranách jen ať se nerozpadá.

Myslím si, že kdo je amatér jako já, se tohoto překvapení asi také dočká. Jestli by to byl snad nějaký dlouhý výklad, tak aspoň typ na literaturu nebo web kde se tato problematika řeší.

Snad pochopíte starého dědka, který se plete kam už moc nepatří a dělá to pravěkým způsobem ale já si tím bavím a cvičím svoji důchodcovskou paměť. Věřím, že se najde někdo a pokusíte se mi poradit.

Předem děkuji a jsem s pozdravem

Pavel
prkna@upcmail.cz
rhintin
no nevim sice šířku ale na normalní centrovaní by mel stačit tohle
<div style="width: 744px; position: relative; margin: auto"/></div>
obalit tim tělo stránky smořejmě tam dopsat svojí šířku stránky místo myho cisla 744.
Prkna
Profil *
Díky, trochu to pomohlo a to tím, že se to vše srovnalo na pravou stranu monitoru, takových strámek je plno na webu, ale má to svoje ale. Vše je na pozadí obrázek jpg a to žlutá barva ve středu nejsytější a do stran světlejší (grafický přechod). A toto pozadí se zopakuje i na levé straně monitoru, kde bych předpokládal pouze bilou. Neboli samo se vyplní a toto ještě nevím jak omezit.
Asi by nevadilo, že ty stránky nejsou uprostřed monitoru i když by to bylo hezké ale ať je ta pravá část pouze základ prohlížeče.

Ale přesto velké díky zase něco vím.

Třeba to ještě někoho zaujme.

Díky Pavel
Prkna
Profil *
Omlouvám se zaměnil jsem levou a pravou.
Srovná se to na levé straně a opakuje na pravé

Pavel
rhintin
jestli se zarovnala v pravo tak si asi nastavil špatně šířku.tohle řešení funguje vždycky ted jde o to jestli nemáš chybu někde jinde.ono by bylo lepší ten web/kod vidět takhle ti moc neporadim.
Kentaur
Prkna

Pokud to chceš za každou cenu dělat přez framy, tak dělej stránku na celé okno, pozicovat framy není vhodné.
Doporučím Ti iframe a tento kod:
<div style="width:100%; text-align:center; background:url(url-obrazku.jpg) no-repeat left top"/>
iframy
</div>

Nebo můžeš zkusit layout, dá to víc práce, ale myslím, že s kopírováním by jsi to zvládl.
Prkna
Profil *
Všem děkuji, budu zkoušet.
Mě to samozřejmě trvá nějakou dobu než to trochu pochopím, ale určitě to zkusím. Ten layout mě láká, jenže on by to chtěl vše vodorovně. Hlavička, pod tím vedle sebe tlačítka a pak jednotlivé stránky volené tlačítky. Proto jsem volil ramy.
McPalffy
Ja sa chcem opýtať niečo podobné ... mam v stránke pozicované tabulky .... a neviem ich všetky (vlastne celú stránku) dostať dostredu ..... skúšal som všeličo ... poradíte ???
Bubák
Nepozicovat.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0