Autor Zpráva
daop
Profil *
Dobry den,
pouzivam tak pre pro zabrazeni kodu tak jak byl vlozen, vcetne formatovani, hlavne o to formatovani me jde.
Ale kdyz tam dam dlouhy text tak se stranka v prohlizeci roztahne na sirku toho textu.
a ne na sirku ktera je zadana v tabulce:

<table width="100%">
<tr><td>

<pre> kod ktey se zobrazi vcetne mezer......</pre>

</td></tr></table>

jak jde dosahnou toho aby pre bylo stejne velke jako rodic (tabulka). Pokud misto pre pouziji span, tak tabulka je velka jako rodic ale zase neni formatovani.....

Jsou nejake navrhy?
Trejpa
Profil
daop
Stejně, jako v této diskuzi:
<pre style="overflow-x: auto; width: auto;">...</pre>

overflow, overflow-x

EDIT:
Pro tvůj případ spíše:
<pre style="overflow-x: auto; width: 100%;">...</pre>
Str4wberry
Profil
Ptám se Trejpy:
Zkoušel jsi to v Exploreru? :–)
daop
Profil *
<TABLE width="800px">
<TR ><TD >
<pre style="overflow-x: auto; width: 100%;">

kdyz je to takto tak je to porad vetsi nez 800px.....
Str4wberry
Profil
Zkusil bych to takto:
<table width="800px" style='table-layout: fixed'> 
<tr><td> 
<pre style='overflow: auto; overflow-y: hidden; width: 100%; padding-bottom: 2em'>…</pre>
</td></tr></table>
Kromě overflow: auto je všechno (jen) pro Explorer, takže použij nějaký hack (zejména padding-bottom, který je potřeba pro Operu/FireFox vynulovat).
daop
Profil *
zdravim, vypadato ze to v testovaci strance zabralo, tak to jeste hodim do webu a uvidise.....
V ostrem vebu misto width="800px" bude width="100%" tak doufam ze se to nepokazi.....
Zde jsem zvolil pevkou velikost kvuli testovani. V opere to fungovalo i predtim ok, ale IE porad stavkoval,
jeste jednou diky
Str4wberry
Profil
S width="100%" to fungovalo také správně (stejně). Dej mi prosím vědět, jak to bude či nebude fungovat.
daop
Profil *
zdravim,
tak nejak to neklaplo.......
na vysledek se muzete podivat zde:
http://prochazka.profitux.cz/pokus.htm
chovase to uz i v opere divne, <-- zmensujte okno prohlizece a casem se to zacne prekreslovat.
V IE je to sice oriznute ale nejde vydet zbytek a jeste to vypada divne....
Str4wberry
Profil
Zdá se mi, že jsi opomněl to nejdůležitější – nastavit „table-layout: fixed“ pro tu tabulku.

Tedy místo:
<TABLE class=post-message cellSpacing=0 cellPadding=0>
Bude:
<TABLE class=post-message cellSpacing=0 cellPadding=0 style='table-layout: fixed'>
daop
Profil *
zdravim,
jojo, ja jsem to tam dal ale jinam....:).

Tak zde je pokud1 ktery vypada nadejneji, prvni redek je tam nejak smrsknuty, te tebulky v IE ale zato opera to nejak nerozchodila, tam je cely sloupec smrsknuty....

jste ukazka....
http://prochazka.profitux.cz/pokus1.htm
daop
Profil *
zdravim,
zajimave, kdyz jsem dal styl primo do html, tak no nefunguje, ale kdyz jsem do dal do samostatneho souboru, do stilu, tak to najednou funguje o mnoho lepe, akorat se tam mrvi jeden radek... Na to se jeste poredne podivam.....
Ale vsem mooc diky, hodne jste me pomohly. Ani jsem nevedel ze takove suprove stranky o stylech existuji :). Jen jsem cerpal z cizich stylu a kde jsem co okoukal a sam vyzkousel....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0