Autor Zpráva
Kentaur
Profil
Nedávno jsem si řekl, že zkusím vytvořit několik graficky krásných návrhů bez javascriptu a obrázků.
Co se javascriptu týče, tak to nás ted zajímat nebude, to možná budu řešit jindy.
Nicméně ne příliš podstatné ikonky by mohly hravě nahradit pomocí určitých entit (mám ted na mysli podobné zápisy: , zapisuje se &-#-9-7-5-6-; bez spojovníků).

Otázkou je, zda se entity jako ☜ (zapisuje se &-#-9-7-5-6-; bez spojovníků) vždy správně zobrazují ve všech dnes používaných (tj. takové, které používá více než jedno procento lidí) prohlížečích.
Pokud problémy jsou, tak se ptám jaké (ve kterých případech se objevují) a zda lze (jak) jim zabránit.

Budu rád i za neúplné odpovědi či vlastní popis vlastní zkušenosti. Předem děkuji.
Railbot
Profil
Jedno vím jistě. Zůstal bych u těch osvědčených, s kterými jsem nikdy neměl problém.
Kentaur
Profil
Tyto osvědčené velmi rád používám, ale pro nahrazení ikonek mi plně nestačí. Budeme ted tedy probírat číselné entity.

Ted vidím na jpw toto:
To, jestli znaky vidíte nebo ne, závisí na jazykových podporách nainstalovaných v operačním systému. Grafické vykreslení entit ale naopak vůbec nezávisí na kódování stránky!

Zajímá mě co se stane, když se entita nevykreslí a případně, pokud by se nevykreslila výše uvedená (při zvětšení byste měli rozpoznat ruku), tak napiště, který operační systém používáte.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kentaura:
co se stane, když se entita nevykreslí
V Exploreru uvidím čtvereček, v Mozille a Opeře obvykle otazník.

napiště, který operační systém používáte
V případě Exploreru to závisí na nainstalovaných písmech (ruku nevidím). Nevím přesně, jak ostatní prohlížeče technicky řeší, že umí zobrazit i znak, který v písmu chybí, ale evidentně jim to funguje (ruku vidím).

Mrkni na WEFT. Ve vlastním písmu si můžeš znak na pozici 9756 doplnit.
Kentaur
Profil
Chamurappi mockrát děkuji.

„Mrkni na WEFT.“
Měl s tím někdo nějakou vlastní zkušenost? Zajímá mně, zda se to v závislosti s velikostí výsledného (s asi třiceti nadefinovanými znaky typu &9756;) .eot souboru vyplatí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0