Autor Zpráva
Cup
Profil
Dobrý den .... mám pár dotazů ...

1) jak popisujete formuláře ... myslím jako <input, <select...

- popisek<br />
- <input type="text"....... /><br />

nebo já to dělám takto ale nevím zda to není zbytečné
-<label class="popisekOK" for="neco">neco</label><br />
-<input name="neco" ......... /><br />

co je lepší nebo co používáte vy k pojmenování těchto prvků

2) jaksi sem (asi nekde videl) tak sem to i všude dal ... do inputů, textarea, slectů.. všude sem pridal jak name="neco" tak id="neco"
to id je tam asi zbytecne že ?? ... jako pro funkčnost ... kdyz to budu odesilat pomoci POST tak si to stejne bude nacitat z name
nebo se pletu?

3) no to je asi prozatim vsechno .. diky za pomoc
Str4wberry
Profil
Atribut id u <input>u je dobrý právě pro atribut for u <label>u.
djlj
Profil
1. Nechápu. Záleží na tom, jak se to hodí do stránky a jak to vypadá pěkně, ne?
2. id tam je právě například kvůli label.
3. Není zač.
Cup
Profil
ok ... :) diky
Mike8748
Profil
a ID inputu taky potrebujes kdyz chces pomoci JS kontrolovat ten formular pres odeslanim
Trejpa
Profil
Cup
Pokud má být <label> a třeba <input> u sebe, tak to používám takto:
<label><input name=jmeno> popisek</label> (kvůli IE ještě doplňuji FOR a ID, jinak tam být nemusí).

Pokud má být <label> jinde, tak podle potřeby, ale vždy s FOR a ID.
Dero
Profil
Trejpa: Tento způsob zápisu (málo známý) se chová nevyzpytatelně v Opeře 9. Respektive choval se ještě v Opeře 9.02, potom jsem to už nekontroloval.
Trejpa
Profil
Dero
Tak jsem to vyzkoušel a v oblasti CSS se Opera 9.22 chová stejně, jako ostatní prohlížeče; na žádnou odlišnost ve vzhledu či funkčnosti jsem nenarazil. Naopak jsem zjistil, že v IE7 je na rozdíl od IE6 label kliknutelný (konečně). Jediná zaznamenaná nefunkčnost je u IE, a to nefunkční line-height a naopak funkční width a height, ostatně jako u ostatních řádkových značek.

Máš nějaký konkrétní příklad, kde takový zápis může funkci formuláře / vzhled stránky ovlivnit? Mně to, pokud vím, fungovalo vždy podle mých představ.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0