Autor Zpráva
mila
Profil *
Ještě včera mi přišlo velmi elegantní, jak záložka funguje úlpně stejně jako odkaz.
Dnes jsem narazil na takový drobný problém:
V php vybírám na úvodní stránku náhodnou hádanku z databáze. U té hádanky bych chtěl mít odkaz "nová náhodná" - vpodstatě jen reload stránky ze serveru. Pokud napíšu
<a href=".">další</a>

tak to krásně funguje.
Jelikož je hádanka ale až dole, chtěl bych něco jako
<a href=".#nahodna">další</a>

Pak to ale tečku tak nějak ignoruje a funguje to jen jako záložka, nic se nereloaduje.

Napadlo mě několik řešení, ale všechna jsou jaksi neohrabaná:
*Psát absolutní cestu.
*Nechat php, aby mi vyrobilo absolutní cestu
*Tuším, že javascript umí reload
*Odkaz na novou stránku

Předem díky.
Martin Kuželka
Profil
Zkus
./#nahodna
.
mila
Profil *
Bohužel:(
Charlie
Profil
Musíš napsat absolutní url, něco jako

http://mujweb.com/index.php#hadanka
peta
Profil *
absolutni cesta je zajimava, nicmene reload zavisi na nastaveni prohlizece. Cili k nemu nemusi dojit ani pri puvodnim odkazu s teckou.

Cili otazka je, proc reloadovat tu samou stranku? Jaky to ma smysl? Jenom kvuli malemu okenku s hadankou je treba nacist 40kb stranky? Neslo by ji zobrazovat do iframu?
mila
Profil *
Absolutní cestami fungovala ve FF i v IE, asi prohlížeč "nepozná", že se jedná o stejnou stránku. Věřím, že jiná verze nebo jiné nastavení může fungovat jinak.
Načítat znova stránku asi není ideální, ale iframe taky nic moc... Vlastně nic neřeší, protože při čekání na stránku, většinu času koukám na "hledám server," "čekám na server," "připojuji se k serveru" a vlastní data jsou prakticky hned.

Nakonec jsem došel k tomu, že náhodná hádanka je spíše pro zpestření, a tak žádný podobný odkaz nebude. Kdo chce další, umí sám kliknout na reload nebo náhodně zamířit myšítkem do seznamu:)

Zaujalo mě to spíše teoreticky. Protože když napíšu relativní i absolutní cestu, tak se mi ve stavovém řádku ukazuje odkaz úplně stejně (celá cesta), ale chová se jinak..
peta
Profil *
mila na www.jakpsatweb.cz je v JS priklad vypisu nahodneho prislovi. Kdyz chces, pak dej to do iframe nebo to nejak pripoj.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0