Autor Zpráva
Rokka
Profil
Ahoj, poradíte mi někdo jak nejlíp nakódovat stránku uvedenou níže?

http://www.portfolio.webz.cz/uvod.jpg

Děkuji za info.

PS: Ja se řeší pozadí viz stránky výše. Nastyluje se přes CSS černé pozadí a ta černá lišta se vloží pak jako obrázek. Nebo si mám udělat širokou lištu pro rozlišní např. 1900 px width dát ji 1px height a nechat ji opakovat po ose y?
Bubák
Profil
Ten vodorovný přechod z #080808 do černé od svislých linek směrem k okrajům je záměr?
Rokka
Profil
Ano, to je záměrně.
ninja
Profil
Rokka: to chcete opravdu na prvni strance oslovit klienti tim, ze je nutite provest volbu rozliseni, kde vetsina nastevniku vubec nevi jake rozliseni maji? To jsme teda super reklamka...
Rokka
Profil
Ninjo máš pravdu. Tak co s tím. Rovnou to udělat pro rozlišení 800x600? Ale to pak bude na stánkach s rozlišením 1024 a více ochuzené o strany.
matthew
Profil
Nebo udělat PHP skript a přesměrovat na stránku s daným rozlišením...
Joker
Profil
Rokka
Nevím, jestli to není jen na ukázku "nějakého obsahu", ale rozhodně bych hlavní stránku nezačínal výběrem rozlišení. A i kdyby to v nějakém extrémním případě bylo potřeba, určitě bych nedával volby formulované "1024x768" a "800x600" (podle TOPlistu používá 1024x768 cca 40% návštěvníků, 800x600 cca 3% návštěvníků- a co zbývajících 57%?)

A jinak ty barevné přechody po stranách bych udělal jako dva malé obrázky (respektive ten druhý bude jen otočený ten první), které se budou na pozadí vertikálně opakovat.
Rokka
Profil
Jaké je těch zbývajícich 57% Jokře. Jinak díky za nápad. A co kompletní nakódovaní. Mám to dělat pomocí vnořených divů?

Matthew. Taky díky. To se mi zdá jako nejlepší nápad. Tak já letím do PHP diskuse :)
Joker
Profil
Rokka
Jaké je těch zbývajícich 57% Jokře.
Právě že různé. Viz http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=3

Hlavně mi ale přijde zbytečné dělat dvě verze, optimalizované pro 800x600 a 1024x768- u tohohle designu půjde hlavně o šířku stránky, tak bych ještě trochu chápal řekněme "nízké rozlišení" pro šířku do 1000px a "vysoké rozlišení" pro šířku nad 1000px nebo tak něco, ale řekněme 750 a 900 není zas takový rozdíl, aby pro to musely být zvláštní varianty stránky.
Rokka
Profil
Jokre, final web bude vypadat asi takhle ( http://www.reklamka.kvalitne.cz ) a je to dělaný na 1024x768. Když si to pustíš v rozliseni nizsim, tak nejsou videt nektere odkazy a tak. Nevim jake je nejjednodusi reseni. Seznam.cz ten ma 1024 a kdyz si na nej najede nekdo kdo ma nizsi rozliseni automaticky se web prizpusobi a ja bych chtel nejspis takoveto reseni. Jenze nevim jak na to.
Joker
Profil
Rokka
Jokre, final web bude vypadat asi takhle ( http://www.reklamka.kvalitne.cz )
Hmm, černá obrazovka, nahoře lišta a dole reklama... zajímavé (tak se ten web může některým návštěvníkům zobrazit).

Jestli ten web má být udělatné takhle, pak je tenhle dotaz ve špatném tématu, protože ten odkazovaný web není v HTML, ale ve Flashi.
Rokka
Profil
Zrovna na to koukam, odkaz se spravne, ale asi je chyba na serveru. Normalne to jde. Není vím. ale pokud ho vlozis do html stranky tak je to v html a da se s tim pracovat jako s html. Jeste se poptam i ve flashi jak se tohle resi.
ninja
Profil
Rokka: Kdyz mate celou prezentaci ve Flashi, tak ji muzete roztahnout na sirku okna.

Jinak HTML stranky se daji delat plovouci (stranka se roztahne dle okna), nebo na pevno. V tom pripade bych osobne volil stale jeste max sirku 800px (respektive 760px), ale pokud budete cilit na 1024px, moc toho nezkazite.
Joker
Profil
Rokka
Zrovna na to koukam, odkaz se spravne, ale asi je chyba na serveru.
Není. Chyba je v tom, že jsem neměl zapnutý Flash plugin, takže jsem místo Flashe viděl jen prázdné černé místo.

ale pokud ho vlozis do html stranky tak je to v html a da se s tim pracovat jako s html.
To je jako říct, že obrázek je HTML, pokud ho dám na svou stránku :) Flash je Flash, je to nějaký objekt, vložený do HTML dokumentu.

Jinak ale pokud musí být různé verze stránky pro 1024x768 a 800x600... to jako chcete zvláštní verze stránky řekněme alespoň pro 7 nejpoužívanějších rozlišení?
Rokka
Profil
:) To by nebylo asi nebylo to pravy orechovy. Podle tech statistik, se na tu stranku mrkne dost lidi a budou to mit spravne zobrazeny. Ale pro ty co maji mensi to je hold spatne. Nevis jak bych to mel teda upravit. Tak aby se jim to "smrsklo" na velikost stranky?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0