« 1 2
Autor Zpráva
MiM
Profil *
Aha sorry, už píšem s Diakritikov, ale prosím viac strpenia so mnou.. čo je to layout priblžne viem, ale neviem to presne.. a kde si to viem stiahnuť.. a Paulos etruska mam pre teba jednu otázku, tak urobim si napr stranku s MENUm napr. Download a Home, a potom dam do Index.html <php include('napr neviem.html');?> a už by mi to zobrazovalo navždy na každej stránke kde to umiestnim ? (stále napíšem tu Php vsuvku..)


Pls eŠte raz, bude so mnou trpezlivý.
paulos etruska
Profil
MiM
Ano takhle to funguje. Akorát koncovku souboru kde se vykonávají PHP skrity změň na php (*.php), protože by se ti mohlo stát, že kód
<php include('napr neviem.html');?>
se ti pouze vypíše a nenačte stránku s menu.
MiM
Profil *
takze to nie je az take tazke.. ale ako urobim aby MENU hadzalo do stredu ako ramy.. ;) prosim ...

Este raz takze vytvorim haahahahahahah.php a v nom bude Download a Home a potom vytvorim index a dam <php include ('napr neviem.php');?>


Diky velmi pekne este mi tu 1. otazku vysvetlit :)

Paulos etruska velmi pekne ti dakujem zatial si mi pomohol najviac v oblasti webovych stranok :)
paulos etruska
Profil
Není zač.
Pokud chceš horizontální zarovnání na střed tak stačí nečím menu obalit:
<menu>
Download
Home
...
</menu>

a tomu tagu pak v css nastavit:
menu{
margin: 0 auto; /* zarovnání celého bloku */
text-align: center; /* zarovnání obsahu */
width: 100px; /*šířka menu*/
}

S vertikálním zarovnáním je to trochu složitější. http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vertikalni-centrovani.html
Bubák
Profil
S vertikálním zarovnáním je to trochu složitější
U menu se zpravidla zazovnávají jednotliné položky (tlačítla ap.), a to naštěstí jde jednoduše malým trikem, s využitím CSS vlastnosti height a line-height nastanenými na stejnou hodnotu.

Příklad:
height: 48px;
line-height: 48px; /* svisle centrovani */
habendorf
Profil
Bubák

Hodně špatnej trik.
Miloš
Profil
habendorf
Proč myslíš?
U víceslovného textu samozřejmě nastane problém, když si zvětším písmo a kdy hrátky s white-space nemusí být tím pravým ořechovým,
ale v případě, že je text omezen na jedno slovo, mi to přijde jako čisté řešení.
Plaváček
Profil
Miloš

v případě, že je text omezen na jedno slovo, mi to přijde jako čisté řešení

Jen pokud není zbytí a sám používám tento trik výjimečně, když to vyžaduje grafický návrh a jiná rozumnější cesta neexistuje (pokud nehodlám použít image replacement).

Problém totiž vzniká při změně velikosti písma, což si můžeš vyzkoušet (zároveň s tím se mění i výška řádku, ale nadřazený box má pevnou výšku). V takovém případě buď text opustí vyhrazené místo nebo ho musíš pomocí overflow:hidden oříznout, což ovšem není nejpraktičtější řešení.

Takže habendorf má napůl pravdu. Používat s rozumem, protože téměř vždy lze nalézt jednodušší řešení.
Matej Gazda
Profil
No sry, To som ja MiM prosim zmazte ten ucet...
Tento budem radsej pouzivat...


4 Paulus ... Neviem v CSS to mam urobit a potom to vsunut do HTML s cim ? viem nieco ale s akym kodom...?
habendorf
Profil
Miloš

1) pevná výška je prostě prasárna
2) nikdo neříkal že jsou položky jednoslovné, navíc pokud dnes jsou, nemusí tomu tak být v budoucnu
Matej Gazda
Profil
Hmm odpoved pls;(
paulos etruska
Profil
Matej Gazda
Záleží jestli potřebuješ vodorovné nebo svislé zarovnání.
Každopádně doporučuji přečíst několik úvodních článků v sekci http://www.jakpsatweb.cz/css/ . Ušetříš nám i sobě spoustu práce.
Matej Gazda
Profil
Paulos etruska, velmi pekne ti dakuejm, vidno ze rad pomahas;)
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0