« 1 2 »
Autor Zpráva
Timy
Profil
Tak jak se vám líbí včera vydaný návrh HTML 5 (+ hlavní rozdíly oproti HTML 4)?
Leo
Profil
A k cemu je to dobre, napriklad nove elementy? Leo
Měsíček
Profil
Jediné co mě zaujalo je výborně propracovaná specifikace, tak kdyby to udělali i na HTML 4.01 tak to by se to učilo :)
Měsíček
Profil
Jinak budocnost v tom nevidím ;)
habendorf
Profil
Já např. nechápu, proč ruší <u>. IMHO to je tag stejné "úrovně" jako třeba <b> nebo <i>.
Měsíček
Profil
Není už náhodou zavržený i v XHTML 1.1?
habendorf
Profil
Není už náhodou zavržený i v XHTML 1.1?

Nějaká souvislost?
Měsíček
Profil
Souvislost možná v tom, že tvůrci HTML5 se chcou zase nenápadně přiblížit k XHTML a přebít ho ..
Leo
Profil
A k cemu je to dobre? Krome her na semanticke weby, kdyz clovek (pokud neni uchyl jako my a nediva se na zdrojovy kod) tagy nevidi, a nic jineho je nezpracovava. Leo
Timy
Profil
Leo
Ony tam nejsou jen sémantické tagy, ale třeba užitečné věci jako <audio> a <video> (takže už by se třeba v budoucnu nemuselo stávat, že polovina videí na stránkách prostě nepůjde protože to není pořádně implementované) nebo nové atributy pro formuláře – pro kontrolu dat přímo u klienta. Místo složitého skriptování stačí napsat type="email" a prohlížeč už se postará o to, aby to fakt byl email.

Víc mě zrovna nenapadá, četl jsem to jen letmo.
habendorf
Profil
Timy
stačí napsat type="email" a prohlížeč už se postará o to, aby to fakt byl email

Tady jsi trefil hřebíček na hlavičku :o)
Timy
Profil
habendorf
Nechápu :-). Tedy prohlížeč už sám zkontroluje, jestli je to email – co jsem řekl blbě? :-)
habendorf
Profil
Timy

Nic jsi neřekl blbě. Otázka je, kdy se prohlížeč (třeba IE) postará. V roce 2015? Později?
Timy
Profil
habendorf
Možná. Možná dřív, možná později. A?
Timy
Profil
Původní otázka zněla, co říkáte na návrh specifikace, ne kdy si myslíte, že to bude implementované… Každému je jasné, že to bude chvíli trvat, nemyslím si, že je třeba to nějak zdůrazňovat. Ostatně i podle Iana Hicksona má být Proposed Recommendation až v roce 2022
Joker
Profil
Ostatně i podle Iana Hicksona má být Proposed Recommendation až v roce 2022…
Vzhledem k rychlosti vývoje v IT, bude to mít v té době vůbec ještě smysl?
habendorf
Profil
Timy
A?
Původní otázka zněla, co říkáte na návrh specifikace

Dobře - na návrh specifikace říkám to, že nemá cenu se tím vůbec zabývat. A nerozporuj to, je to osobní názor :o)
Railbot
Profil
Vzhledem k rychlosti vývoje v IT, bude to mít v té době vůbec ještě smysl?
Proč by nemělo? Přijde snad něco ještě dřív? Jo, jasně, XHTML 2.0 :-D
Miloš
Profil
Railbot
Jo, jasně, XHTML 2.0 :-D
A nebo – jestliže někomu XHTML připadá málo X, může taky vzniknout XXXHTML ;-)
Timy
Profil
On ten rok 2022 je spíš rok, kdy už by to mělo fakt všechno fungovat a měly by být opraveny všechny chyby. Pro připomenutí – po 11 letech stále všechno z HTML 4 nefunguje ;-).

Podle předpokladů by to mělo začít fungovat dříve.
Miloš
Profil
Timy
po 11 letech stále všechno z HTML 4 nefunguje
což mě nechává klidným – narozdíl od nepodpory CSS
Railbot
Profil
Pro připomenutí – po 11 letech stále všechno z HTML 4 nefunguje ;-).
A z trochu jiného soudku takové CSS 3...také doklad o těch krátkých časových intervalech.
Dranel
Profil
[mimo]
Leo prosímtě nepodepisuj se :D - já slepej ještě nejsem, a pevně věřím, že většina z lidí tady taky ne. Tvý jméno vidíme přece nalevo od příspěvku. Podpis je vhodný tak pod mail, nikoliv na fórum a už vůbec ne do chatu). Dranel :D
[mimo]
Měsíček
Profil
Mě se to náhodou líbí :) je to takové jeho specifikum.
Timy
Profil
Leo bez podpisu? Né, to nejde :-).

Ale zpět k tématu, prosím. Mimochodem by bylo fajn, kdyby se k tomu vyjádřil i někdo, kdo to fakt četl. Alespoň zatím mám z té debaty pocit, že to tady nikdo pořádně nečetl.
Miloš
Profil
Dranel + Měsíček + Timy
Bez esporu lebčí než věčné at se dari ja chil! :)
Str4wberry
Profil
Moc jsem to nestudoval, ale připojím pár poznámek.

1) Překvapil mě <dialog>, který se mi zdá trochu zbytečný/nevyužitelný.
2) Pokud dobře chápu, tak bude chybět atribut clear pro <br> – to se mi moc nelíbí, ale je to logické.
3) Naopak se mně líbí „nový“ atribut contenteditable.
4) Ty formuláře (jak píše Timy) jsou také dobrá věc.
Joker
Profil
Railbot
Proč by nemělo? Přijde snad něco ještě dřív? Jo, jasně, XHTML 2.0 :-D
Neviděl bych to tak pesimisticky. Období "absolutní vlády" Internet Exploreru skončilo, přichází nové období konkurence, takže vývoj půjde dopředu rychleji. Viz vydávání nových verzí ve druhé polovině 90. let, v době "války prohlížečů"... ještě letos tu máme IE8, do roku 2009 třeba IE9, konkurenční prohlížeče určitě taky nebudou nečinně přihlížet...

Navíc i na webových stránkách je vidět posun- snaha nacpat na web čím dál komplexnější aplikace. A HTML+CSS+JS přestává stačit.

Já osobně bych teda za to, že HTML v současné podobě se udrží do roku 2020, ruku do ohně nedal. Stránky se vyvíjejí a pokud se budou vyvíjet i prohlížeče (jako že to tak zatím vypadá), pak se buď bude vyvíjet i HTML, nebo bude nahrazeno něčím jiným.

Pokud tu HTML s námi zůstane a vývoj půjde alespoň trochu kupředu, očekával bych, že v roce 2022 bude minimálně HTML 6-7 a v nějakém stádiu návrhu HTML 8
Měsíček
Profil
Jokere IE na tom není špatně a věřím, že pokud si dokázalo udržet vládu (ještě si ji drží) do teď tak dokáže i potom a IE8 konečně bude mít lepší zobrazování ACID testu a co z toho plyne? Vcelku dost, protože tím přestanou mít na chvíli ostatní prohlížeče navrch.
Gekon
Profil
Nepřijde nikomu divné, že Chamurappi nenapsal ani ň? Počkejte do rána, to tady bude příspěvek dlouhý 3000 px:)
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0