Autor Zpráva
Lukas01
Profil
Dobrý den!

Mám text na tlačítku. Každé obsahuje jiný počet písmen- Tudíž je jinak dlouhé, ale každé obsahuje stejný obrázek na pozadí. Dá se prosím nějakým příkazem nastavit šířka "divu" podle délky slova? Abych nemusel pro každou položku menu psát jiný div?
Trejpa
Profil
Lukas01
Pokud jsem to (po delším tápání) pochopil dobře, tak se snažíš udělat horizontální menu o nestejné šířce položek. Tlačítkem asi myslíš (možná nastylovaný) odkaz.

Menu není nutno sestavovat z bloků, vznikají pak DIVné stránky. Pro menu existuje element <menu> a jeho položky <li>. Obvykle se jeho horizontálnost řeší použitím vlastnosti float: left; na položky. Tím se položky seřadí vedle sebe a jejich velikost je dána jejich obsahem, takže se nic nemusí nastavovat. Jen je nutno toto floatování zastavit prvkem s vlastností clear: left;. Když jsme se tu bavili o tom, jaké používat odrážky mezi položkami v horizontálním menu, tak jsem jednu takovou stránku navrhl. Skus se inspirovat ve způsobu provedení. Ty nadbytečnosti (<span> a <i>) tam klidně ignoruj.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0