Autor Zpráva
maks
Profil
Ahoj,
dotaz jsem již jednou položil v sekci PHP, kde jsem mě rozjeté vlákno s PHP problémem, ale přesunutí do této sekce bude asi účelnější :o)
Mám <input type="text"> a potřeboval bych mu nastavit nějaký implicitní text. Přidal jsem mu value="text", ale tato hodnota je ignorována. Nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Děkuji Maks
Bubák
Profil
Pokud to je, jak si napsal, tak to musí fungovat.
Nepřepisuje ti to nějaký javascript prázdnou hodnotou? Jinak si to nedokážu vysvětlit.
Str4wberry
Profil
Jen hádám — třeba to může být chybným užitím uvozovek. Např.
<input type="text" name="jmeno value="text">
kletely
Profil
maks
poší kód možno ti pôžeme skôr ako takto keď neviem kde máš chybu
Louka
Profil
Mám stejný problém u input type="radio", hodnota value se nezobrazí. kód: <input type="radio" name="color" value="Šedá">. Nechápu to.
DJ Miky
Profil
Louka
Ona se ani zobrazit nemá. Serveru se ale pošle. Jestli chceš popisek radiobuttonu, napiš ho vedle něj, nejlépe do <label>.
Bubák
Profil
Louka
viz DJ Miky
Příklad: www.w3.org/TR/html401/interact/forms.html#h-17.1
Louka
Profil
Aha, tak děkuju. :)
maks
Profil
mám tento zápis:
<input id="src" name="src" type="text" value="" style="width: 200px" onchange="getImageData();" />, pokud doplním hodnotu do value, nic se nezmění
Alphard
Profil
já jsem to zkusil doplnit (<input id="src" name="src" type="text" value="asd" style="width: 200px" onchange="getImageData();" />) a funguje mi to
smisek05
Profil
k tomu value mam dotazek :-)
mam formularove pole
<input type="text" name="" value="neco"  />

v prohlizeci se me zobrazi ten text neco a ja bych potreboval aby se po presunuti kurzoru do tohoto pole text neco smazal bud sem blbej nebo uz nevim...

za pripadnou pomoc diky
Alphard
Profil
<input type="text" name="" value="neco" onFocus="this.value=''" />

příště si založ nový thread
habendorf
Profil
Alphard

To není zrovna slavné řešení.
smisek05
Profil
Alphard
Diky

habendorf
???
Str4wberry
Profil
Odpovídám smiskovi05:
Podle mě to habendorf myslel minimálně takto:
<input type="text" name="" value="neco" onFocus="if (this.value=='neco') this.value=''">
Chamurappi
Profil
Reaguji na smiska05:
Podle mě to habendorf myslel spíše takto:
<input type="text" name="" value="neco" onfocus="if (this.value == this.defaultValue) this.value=''">
smisek05
Profil
Str4wberry
Chamurappi
super diky moc
timecode
Profil
Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak sa opýtam tu, kedže sa to týka tohto problému.

Ak sa mi zobrazí napr value="neco" a ja na to kliknem, tak to zmizne. A chcem sa opýtať, či sa to dá tak nastaviť, aby sa to po refreshi stránky objavilo znovu, pretože to ostane prázdne.

Možno to je blbá otázka, ale s php veľmi neviem pracovať.

(Poprípade ako nastavím oznámenie, že mi správu odoslalo tak, aby text napr. "Správa bola odoslaná!" vypísalo napríklad pod alebo nad celým formulárom (snáď sa chápeme). Teraz mi tento text vypíše na novej stránke (napr. http://stranka.sk/posli.php) ale ja by som bol rád, ak by to bolo napríklad na http://stranka.sk/kontakt.htm, kde je aj ten formulár. Trošku polopate, ale snáď chápete...
ďakujem)

Dopredu ďakujem!!
Str4wberry
Profil
Odpovídám timecode:
aby sa to po refreshi stránky objavilo znovu, pretože to ostane prázdne
Pokud je zadána value, zobrazí se její hodnota i po obnovení stránky.

Na druhou část by sis mohl najít odpověď např. v Googlu. Popř. si založ nové téma.
habendorf
Profil
Koukám, že jsem tu zůstal něco dlužen. Ano, myslel jsem ten problém, který řeší Str4wberry a Chamurappi. Konkrétní technické řešení už je na každém, to Chamurappiho je hezky univerzální.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0