Autor Zpráva
logging
Profil *
Nakolik je spatne pouzivat tento tag?
Martin
Profil
Snaš se ho používat co nejmíň a využívej css. Jinak někdy se tagu <br /> nevyhneš, ale to se stane málokdy. Jinak používání tohoto tagu chyba není :)
Hanz
Profil
logging
A proč by to mělo být špatné?
Záleží kde se použije.
meca
Profil
Nanikoliv...

... ale musíš ho používat tam, kde se má - na oddělení jednoho řádku, nikoli odstavce nebo něčeho podobného...
logging
Profil *
<p>
nadpis:< br />
text k nemu
</p>

nevadi takto? ja jen, ze hodne lidi odsuzuji tento tag
meca
Profil
Pro nadpis použij <hx> , kde x je číslo úrovně napisu (1, 2, 3, 4, 5, 6) dle jeho důležitosti...
logging
Profil *
to pouzivam ja nevedel co tam napsat.

tak tam muze byt trba

<p>
a rekl:<br />
jo tak toto je neco :D
</p>
Martin
Profil
Takže to bude vypadat takto :


<h1>Nadpis</h1>
<p>
text k něčemu
</p>
ronnie
Profil
Br používej jak chceš, ovšem tak, aby neporušoval strukturu a sématiku dokumentu. npř. mnoho lidí ho používá v menu místo seznamů nebo místo nadpisů. já ho používám jen v elemntu address, nějak takto:

<address>
Jméno<br />
adresa< br />
a další kontakty.
</address>
Nai Dzet Quiv
Profil
<p>Dobrý den, Anno,<br />
chtěl jsem Vám sdělit, že ten večer včera s Vámi byl úžasný.</p>
;-)
logging
Profil *
diiiiikkkk to sem chtel vedet.
a na ten vecer si nevzpominam :D
Yuhů
Profil
já mám pravidlo, že br používám všude tam, kde to je jednodušší. Nějaká semantika je hezká věc, ale abych kvůli jednomu menu, které už nikde nepoužiju, přidával tři řádky do stylopisu, to to raději odbrejkuju.

Mimochodem výpis celé této diskuse (jak jste si pravděpodobně všimli) je dělaný přes <br>. Akorát tam, kde se to míchá s <pre>, to dělá řádek navíc. Jinak si ovšem nedokážu představit, jak to dělat jednodušeji.

Při správě dlouhodobě udržovaných textů nebo v šablonách větších webů je naopak <br> spíš pro zlost. Tam, kde se dá použít <p>, používám <p>, případně <div>.
Celebi
Profil
Já proti <br /> nic nemám a nevadí mi když se používá.
Victorius
Profil
Podle nových semantických standardů je tag <br /> často používán nesémanticky, pokud se sémanticky vůbec dá použít. Pokud píšeš ale podle zastaralých standadů, není důvod proč <br> nepoužívat. Rozhodně ale o přechodu na sémantické XHTML přemýšlej
Victorius
Profil
ronnie
To je teda příklad, nebylo by lepší použít seznam s třídou? (<ul>...</ul>)
ronnie
Profil
Nemyslím si, tohle bych nepovažoval za data pro seznam, příjde mi mnohem lepší užití elementu <br />, a to z několika důvodů. Element address je blokový a stejně jako nadpisy nebo odstavce může obsahovat pouze text a řádkové elementy, to je jedna věc, pak také nachápu proč zbytečně cpát další seznam do dalšího elementu, no a v neposlední řadě vypadá moje možnost mnohem lépe bez stylů, můžeš si to vyzkoušet na mém blogu.
Victorius
Profil
ronnie
A přečetla by to stejně dobře třeba i čtečka?
ronnie
Profil
Čtečku nemám, nemohu vyzkoušet, ale řekl bych, že to bude číst normálně po sobě, tak, jak to má být.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0