Autor Zpráva
AdamC
Profil *
Měl bych možná hloupý dotaz. Zda je (z různých pohledů) chyba to, pokud uvedu nějaký meta tag vícekrát se stejným názvem.
Např.: Meta tag author. Můžu uvést 2x třeba modelově proto, že šablonu mi nachystá třeba nějaká exter. firma, která tam ty copyrighty chce, +chci uvést své vlastní,která zastřešuje zbytek a předpokládám, že meta copyright bude sloužit pro zadavatele webu. Myslím, že validní by to být mělo (netestoval jsem), ale připadá mi toto použití zvláštní. Co na to SEO, Jan Tleskač a co by mělo být sémanticky nebo jinak nejsprávnější použití? Nebo je to jedno - tady jsou meta tagy (a tady žijou lvy)? :confused:
Str4wberry
Profil
Odpovídám AdamoviC:
Zda je (z různých pohledů) chyba to, pokud uvedu nějaký meta tag vícekrát se stejným názvem.
Jelikož si <meta> tagy — jejich jména a obsah — můžeš i vymýšlet, nevidím v tom problém.

Co na to SEO
Pozici ve výsledcích hledání <meta> tagy ovlivňují minimálně.
Railbot
Profil
AdamC
Co na to SEO
Nic, roboti většinu meta tagů úspěšně ignorují.

a co by mělo být sémanticky nebo jinak nejsprávnější použití
Meta tagy se nepodílejí na struktuře stránky, ty nemají se sémantikou nic společného. Užívej meta tagy jak je libo, můžeš si klidně vymyslet vlastní...

<meta name="blabol" content="tralala" />


...a nic se nestane. Protože jsou k ničemu a lze tam ooravdu psát voloviny (keywords například), proto jsou ignorovány.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0