Autor Zpráva
Suta
Profil
1. Mám formulář, který má několik částí.

2. V závěru každé části mám dva buttony.

3. První v pořadí má text Zpět, druhý Pokračovat.

4. První s textem Zpět vrací formulář o jednu sekci zpět, druhý button o sekci dále.

5. Oba dva buttony jsou směřovány na jeden a ten samý script, ten pak po obdržení hodnoty (value) konkrétního odesílaného buttonu přesměrovává na konkrétní stránku.

6. Problém je tento: při kliknutí myší na kterýkoliv ze dvou buttonů je vše ok, stránka jde po přesměrování zpět či dopředu. Pokud však zmáčknu klávesu Enter, je aktivován první button v pořadí (Zpět), já však chci klávesou enter aktivovat Pokračování...

7. Otázka: dá se to vyřešit čistě pomocí Html (napadá mě např. absolutní pozicování buttonů, kdy v kódu bude button Zpět jako druhý, ale napozicován před button Pokračovat, odbočka - tabindex zřejmě na Enter nefunguje...), nebo budu muset použít Javascript pro aktivaci klávesy enter na button Pokračovat?

Díky za radu.
Zdeněk Košťál
Profil
Ono je docela logičtější dát v kódu jako první tlačítko Pokračovat, protože se bude využívat pravděpodobně častěji, takže změny HTML bych se nebál. Pokud jsou tlačítka vedle sebe, jako první bych uvedl Pokračovat a v CSS mu nastavil float: right; a poté Zpět s float: left;. Za oběma prvky vyclearovat a mělo by to být OK :-).

Nevím jak je to s tím tabindexem, ale stejně bych asi to pořadí prohodil.
Suta
Profil
Zdeněk Košťál
Díky za radu, myslím že je to nejlepší řešení!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0