Autor Zpráva
med
Profil *
Čus,
hele mám problém...když napíšu takovejhle odkaz <a href="file:///C:/*cesta*/*jméno souboru*.PDF" >
a klepnu na něj tak se nic neděje ..ale když to samý zadám do prohlížeče jako adresu tak mi ho to načte..nevíte v čem je problém?
Ghosting
Čus
-Ahoj

když napíšu takovejhle odkaz <a href="file:///C:/*cesta*/*jméno souboru*.PDF" >
a klepnu na něj tak se nic neděje

A proč tam pises ty hvezdicky?
Měsíček
Ano, protože pokud to zadáš do prohlížeče jako adresu voláš tím svůj počítač a cestu k souboru na svém počítači, ale jestli to máš i na internetu tak to takhle volat nemůžeš musíš to volat cestou bez "file://atd .." a volat takovou cestou jaká je cesta na serveru třeba máš na serveru ten soubor ve složce "tis" tak cesta bude href="tis/soubor.pdf" ...
med
Profil *
no já to mám na svém počítači a chci to udělat tak, aby to pracovalo s datama na mem počítači..aby to fungovalo lokálně...ale když zadám tu cestu s file:// atd.. tak mě ten odkaz nikam nepošle
med
Profil *
Omlouvam se napsal sem to nepřesně ..prostě potřebuju napsat odkaz na pdf soubor na mém počítači, tak aby mi to všechno fungovalo lokálně
Bubák
Mi to funguje:
<a href="file:///C:/cesta/k-souboru/soubor.pdf">Novinky</a>

Přesto bych doporučil relativní cestu.
www.jakpsatweb.cz/odkazy-html.html#relativni
http://jednoduse.interval.cz/clanky/odkazy-ve-strance/
med
Profil *
Tak už sem na to přišel..sem blbej..nefunguje to kvuli apachi..když to zapnu bez něj tak to de
Ale ja bych to potreboval s apachem nevite jak na to?
Bubák
když to zapnu bez něj
Já nerozumím, co ty říkat.
med
Profil *
No prostě když mam zaplýho apache a pustim tu stránku přes neěj jako localhost/stranka.html tak to nejde ale když to pustim normlaně z disku tak ten odkaz funguje ..jenomže když ten odkaz dám do php stránky tak to budu muset prohlížet doma přes apache a to nefunguje
Měsíček
"No prostě když mam zaplýho apache a pustim tu stránku přes neěj jako localhost/stranka.html tak to nejde ale když to pustim normlaně z disku tak ten odkaz funguje ..jenomže když ten odkaz dám do php stránky tak to budu muset prohlížet doma přes apache a to nefunguje"

Opravdu zajímavé :), ale co tak třeba více informací? Jak nefunguje? Jak vypadá error.log v apachi atd ..

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: