Autor Zpráva
Honzaaaa
Profil *
Mám prosbu, jak udělám na www stránce odkaz na spustitelný soubor aby se mi rovnou spustil? Problém se zabezpečením na různých prohlížečích zde není důležitý neboť to budu používat pouze u sebe na počítači. Problém mám v tom, že když udělám klasický link

<a href="zakony2008/zakony.exe">Soubor zákonů 2008</a>

tak po kliknutí na odkaz mi firefox nabídne pouze uložení souboru. Já bych potřeboval aby nabídl jeho spuštění, popř. nejlépe něco někde nastavit tak, aby se soubor rovnou spustil.

Předem díky za rady
Honza
Lexter
Profil
Tak si ve svém prohlížeči nastav přímé spuštění stahovaných souborů jako implicitní hodnotu.
Honzaaaa
Profil *
Lexter
Nojo, ale co když pak budu chtít něco stahovat z internetu? Lze to nastavit aby se to přímo spouštělo jen v případě intranetu?

Jak to dělají na takových těch cédéčkách co dávají k počítačovýcm časopisům (PC world, chip .. tad), tam se mi vždycky link rovnou spustil a začel se soubor instalovat aniž bych cokoliv měnil v prohlížeči. Bohužel žádné takové cd nemám teď u sebe abych ho prozkoumal
Lexter
Profil
Honzaaaa
Jak to dělají na takových těch cédéčkách co dávají k počítačovýcm časopisům
To je autorun. Něco jiného.

Nojo, ale co když pak budu chtít něco stahovat z internetu? Lze to nastavit aby se to přímo spouštělo jen v případě intranetu?
To nevím, ale silně pochybuji o tom, že prohlížeče dělají rozdíly mezi internetem a intranetem.
Honzaaaa
Profil *
Lexter
To je autorun. Něco jiného.
Ne, to není autorun. Autorun dělá to, že se CD samo spustí. Ale na těch CD je obvykle obsah v html, tedy se spustí nějaký prohlížeč a v něm prostřednictvím odkazu kliknu na instalaci nějaké hry nebo aktualizace a ta se mi rovnou spustí ... možná to mají přes javaskript ... si asi doma pak budu muset nějaké to cd najít a podívat se na to
Lexter
Profil
Honzaaaa
Tak to ti nevím, mě se prohlížeč na takových místech vždycky zeptá.
Railbot
Profil
Honzaaaa
Jestli ono to nebude tím, že obsah toho cd není obyčejná stránka, ale naprogramovaná aplikace jen spouštěná prohlížečem. Normálně ti žádný prohlížeč nenechá cokoli spustit, natož z netu.
Joker
Profil
Honzaaaa
tak po kliknutí na odkaz mi firefox nabídne pouze uložení souboru. Já bych potřeboval aby nabídl jeho spuštění
Ve Firefoxu moc nedělám, ale tam není možnost soubor otevřít (jako třeba v IE nebo Opeře)?
fikus
Profil *
Lexter
To nevím, ale silně pochybuji o tom, že prohlížeče dělají rozdíly mezi internetem a intranetem.
Samozřejmě, že dělají, koukni třeba v IE do Tools - Internet Options - Security.
Honzaaaa
Profil *
fikus
jo díky, tady by to (v nastavení zabezpečení) vlastně šlo nastavit tím, že pro intranet nastavím automatické otevírání po kliknutí a pro internet jen po dotázání se.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0