Autor Zpráva
andy_y
Profil *
Ahoj
Po odeslání formuláře potřebuji aby mi v kolonce pro nahrání obrázků zůstal název nahrávaného souboru, například při neúspěšném vyhodnocení formuláře. Přes value mi to nefunguje.
Matty
andy_y
Přes PHP. Postneš adresu souboru, kterou vypíšeš v inputu.
Nevidím v tom problém...
andy_y
Profil *
<input type="file" name="foto1" value="<? echo $_POST['foto1'];?>">
to value to nebere
Matty
andy_y
A funguje to s <?php...?
andy_y
Profil *
A funguje to s <?php...?
Ne
vertigo4
andy_y
a nepožíváš ty třeba location? že třeba posíláš formulář na stránku, kde by se měl provést script a při neúspěchu(nebo úspěchu) se to vrátí zpět na tu stránku s formulářem... pak ale již neplatí ty proměnné (např. foto1)

a nebo máš dobře zadanou tu proměnnou foto1?
andy_y
Profil *
Nene, normalne ve vsech inputech typu text se ta stara hodnota na cte, problem je jen u souboru
Gappa
Mám dojem, že u input file je změna value zakázána z bezpečnostních důvodů.
Měsíček
Gappo to není tak úplně pravda, není to zakázáno, ale hodnota nejde změnit, protože tento prvek je závislý na prohlížeči/os a ten ho sám generuje, proto nejde změnit.
Chamurappi
Reaguji na Měsíčka:
Gappa má pravdu. Prohlížeč/OS generuje spoustu dalších věcí, které měnit skriptem jdou, ale byl by hodně hloupý, kdyby dovolil klientskému skriptu neviditelně nauploadovat soubory z disku návštěvníka.
DoubleThink
Profil *
Nejde to nijak, ani javascriptem. Důvod jmenoval Chamurappi.

Naposledy jsem to řešil nasměrováním formu do iframu, který po načtení provedl javascriptem další operace v kontextu rodičovské stránky. Při neúspěchu jsem jen vyzval uživatele ke zmenám a novému odeslání.
Měsíček
Reaguji na Chamurappiho:

Ano, ale v čem by mohla být nebezpečná "prázdná kolonka" nebo jakýkoliv text v kolonce, přeci to jestli se soubor stáhne nebo ne není závislé na tom co je v inputu napsáno, ale to co je předáno jako požadavek při odklepnutí vyskakujícího dialogu, proto se mi zdálo nesmyslné, že prohlížeč/os zakazuje tuhle možnost kvůli bezpečnosti .., samozřejmě, že by byla hloupost, aby nechali programátoři volnost takovou, aby si mohl skript běžící na serveru nebo klientovi, aby si mohl tahat soubory jen na jakýkoli požadavek, ale nevidím mezi tímto a obyčejnou změnou textu v inputu souvislost.
DoubleThink
Profil *
Problém je v tom, že to není obyčejná kolonka - je začarovaná. Při odeslání neodešle cestu, ale obsah souboru, ke kterému vede.
Pokud by tato cesta šla jakkoliv nastavit bez zásahu uživatele, nebyl by žádný problém celý proces skrýt a provádět bez uživatelova vědomí.

Mimochodem, takto vypadá input v Safari - je na tom pěkně vidět ten rozdíl oproti input textu.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: