Autor Zpráva
MaxDJs
Profil *
1) Jak mám upravit níže uvedený kód,aby se mi pod odkazem na hlavní stránku(úplně nahoře) v hlavičce zobrazil slogan,který si zvolím?

<h1><a href="<?php bloginfo('url'); ?>"><?php bloginfo('name'); ?></a></h1>
			<div style="clear: both;"></div>
			<div class="slogan"><?php bloginfo('description'); ?></div>
			 <ul>


2) Jakým HTML kódem určím stránce pevnou šířku(aby se nepřízpůsobovala délce textu)? [pre][/pre]Která šířka je nejvhodnější?

Děkuji za odpověď
Dranel
Profil
MaxDJs
ad 1) Kód vypadá v pořádku, chyba bude pravděpodobně někde ve scriptech. Mimochodem nebylo by lehčí to dělat přes echo místo funkcí?

ad 2) Když děláš stránku dnes, dělal bych to už pro rozlišení od 1024*768. Tím pádem šířka cca 960px. Udělá se to tak, že web obalíš divem a jemu dáš šířku. Koukni na CSS mýho webu a pochopíš.
MaxDJs
Profil *
ad 2) Když děláš stránku dnes, dělal bych to už pro rozlišení od 1024*768. Tím pádem šířka cca 960px. Udělá se to tak, že web obalíš divem a jemu dáš šířku. Koukni na CSS mýho webu a pochopíš.


Dá se to udělat v PHP a v HTML kódu na ten PHP soubor odkazovat? Pokud ano jaký div kód musím do toho PHP souboru dát?

Díky za odpověď
Joker
Profil
MaxDJs
1) Jak mám upravit níže uvedený kód,aby se mi pod odkazem na hlavní stránku(úplně nahoře) v hlavičce zobrazil slogan,který si zvolím?
To těžko říct, to je nějaká funkce toho systému, na kterém web běží. Viz dokumentace či podpora toho systému.

2) Jakým HTML kódem určím stránce pevnou šířku(aby se nepřízpůsobovala délce textu)?
Vzhled se neurčuje v HTML, ale v CSS. Dělá se to pomocí CSS vlastnosti width

Která šířka je nejvhodnější?
Toť otázka, záleží na mnoha faktorech.
Já osobně bych možná upřednostnil plovoucí šířku s nastavenou minimální šířkou
MaxDJs
Profil *
Ad 1)
Web běží na wordpressu a mám tuto šablonu



Ad 2)
Takže stačí když do PHP tenhle kód <div style="width: 960px;"> nebo musím ten kód ještě ohraničit jinými kódy?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0