Autor Zpráva
pitbull
Profil
cawte... robím jeden web vo frontpage...

ale mám problém.... web sa skladá z veľkého množstva .html súborov... a na každom je na ľavom kraji MENU... a ak chcem v MENU niečo upraviť, tak to potom musím upraviť na každom .html súbore....

Otázka znie: Nedá sa nejakým spôsoom spraviť, aby sa dané MENU zmenilo všade hneď po úuprave v ktoromkoľvek .html súbore?
Měsíček
Profil
Ano dá, ale s podmínkou, že se vykašleš na FP a použiješ i PHP

=================================

HTML stránka ...

<?php include("menu.php"); ?>

pokračování HTML stránky ..

=================================

menu.php

může obsahovat co chce.

Jestli to moc nechápeš tak si na googlu zjisti k čemu se používá funkce include v PHP
Gekon
Profil
Měsíček
vykašleš na FP a použiješ i PHP

To se navzájem vylučuje?
Bubák
Profil
www.jakpsatweb.cz/include.html#editorem
Sice to není "hned všude", ale pro malé weby je to zcela postačující.

Podrobnosti najdeš tady:
www.jakpsatweb.cz/frontpage/
Worker
Profil
Obvyklý spôsob je použiť include.
FP 2003 a tiež Dreamweaver má však na toto funkciu "šablona DWT".
Postup: html súbory musia byť vytvorené vo FP a sú uložené v zložke ktorú vytvoril FP.
Ak máme napr. index.htm, (obsahuje hlavičku, menu a pätičku, ktoré sa budú na všetkých stránkach opakovať), uložíme si ho ako index.dwt.
Pridanie upraviteľnej oblasti:
Otvoríte index.dwt - Návrh.
Pravým tlačítkom klepnite na vybranú oblasť - menu, do ktorej chcete pridať upraviteľnú oblast, a Spravovat upravitelné oblasti.
Do poľa Názov oblasti zadajte napr. ľavé menu. Tak isto môžeme urobiť aj hlavičku a pätičku, ktoré sa tiež opakujú.
Pripojenie nového (prázdneho) súboru napr. kontakt.htm: Formát-Šablona DWT-Pripojiť šablonu DWT- v ponuke si vyberiete práve súbor index.dwt.
No a ak zmeníme niečo v menu, tak aktualizovať všetky pripojené súbory.
Měsíček
Profil
Reaguji na Gekona:

"To se navzájem vylučuje?"

Ne, protože vím jak se mu bude zbytečně těžko pracovat s PHP skripty a zároveň s HTML, Frontpage si v tom dělá obvykle zmatek a on ho bude mít také. (zkušenost s FP 2000, FP 2003 jsem do hloubky nezkoumal).
Bubák
Profil
www.jakpsatweb.cz/clanky/poslani-html-editoru.html
FrontPage je ve skutečnosti mocný nástroj pro správu obsahu.
pitbull
Profil
Ano dá, ale s podmínkou, že se vykašleš na FP a použiješ i PHP

=================================

HTML stránka ...

<?php include("menu.php"); ?>

pokračování HTML stránky ..

=================================

menu.php

může obsahovat co chce.

Jestli to moc nechápeš tak si na googlu zjisti k čemu se používá funkce include v PHP



- takže ak by som toto chcel použiť, tak musím celý web prepísať do php ??? Nemôžem do HTML súborov jednoducho vložiť daný príkaz???
Měsíček
Profil
Ne nemusíš to přepisovat do PHP, stačí vložit jen tento maličký úsek kódu* a stránku přejmenovat z .html na .php, žel si je nebudeš moci normálně otevřít na svém počítače bez serveru (tedy buď si nainstaluješ Apache a nebo budeš moci své stránky kontrolovat až na internetu).

<?php include("stranka_ktera_je_nezavisla_a_chces_aby_byla_soucasti_teto_str anky.php");?>
pitbull
Profil
Ne nemusíš to přepisovat do PHP, stačí vložit jen tento maličký úsek kódu* a stránku přejmenovat z .html na .php, žel si je nebudeš moci normálně otevřít na svém počítače bez serveru (tedy buď si nainstaluješ Apache a nebo budeš moci své stránky kontrolovat až na internetu).

<?php include("stranka_ktera_je_nezavisla_a_chces_aby_byla_soucasti_teto_str anky.php");?>




takže... mi stačí aby som všetky súbory prepísal - ich koncovky .html na .php a potom v každom súbore zmazal MENU a namiesto neho dal <?php include("menu.php");?> pričom v menu.php bude to menu, ktoré bolo vo všetkých .html súboroch ?
Měsíček
Profil
Ano, ale přečti si potom druhou polovinu mého příspěvku (nyní předposledního), protože ta je také důležitá.
pitbull
Profil
ok.. spravil som si to... ide to super...

PS: ešte jedna vec... ako spravím presmerovanie =

na FTP mám súbor index.html ale z toho sa potrebujem odvolať na index.php

čiže chcem presmerovanie také, aby keď cez prehliadač otvorím index.html, tak sa mi neotvorí index.html ale index.php
Měsíček
Profil
A proč? (v případě nouze meta tagem s refresh) vždyť přece když dáš index.html pryč tak se index.php stane hlavním.
Bubák
Profil
na FTP mám súbor index.html ale z toho sa potrebujem odvolať na index.php
A je to důležité? Stačí smazat index.html, defaultně nakonfigurovaný Apache ti pak předhodí index.php.
www.jakpsatweb.cz/server.html#start
Měsíček
Profil
Napsal jsem to málo jasně? :)
pitbull
Profil
už som to spravil... a ide mi všetko tak, ako má.... veľká vďaka...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0