Autor Zpráva
Jacktec
Vím že se rámy už nepoužívají a nedoporučují, ale jsou součástí normy html jazyka, tedy proč jsou tak strašně nedoporučované?

Pokud bych je použil nikoliv na internetu, ale na intranetu, vadí to nějak? Přijde mi to jako vhodnější řešení jak docílit rozdělení stránky na horní menu, levé menu a střed - snáze pak mohu includovat celé stránky, při refreši se refrešne jen ten daný rám, tedy se zbytečně nepřenáší moc dat. Také můžu v rámu otevírat i jiné dokumenty - word, excel, pdf atd. .... Pokud je to na intranetu, tak mi může být jedno, jak se na rámy tváří vyhledávací roboti a co tomu říká pagerank a srank apod, ne?

Předem díky za Vaše názory
roberta
Jacktec
Vím že se rámy už nepoužívají a nedoporučují, ale jsou součástí normy html jazyka, tedy proč jsou tak strašně nedoporučované?

to si sa kde dozvedel?
rámy sa smelo môžu používať (záleží na web aplikácii), len nie na layout stránky. vzniknú problémy:
napr. máš stránku z 2 rámov a v 1. ráme máš menu, v ktorom sa nachádza slovo "motorka" a v 2. obsah. ak si niekto dá vyhľadať v nejakom vyhľadávači slovo "motorka", tak nenájde tvoju celú stránku s obsahom, ale iba stránku, ktorá má v ráme slovo "motorka" t.j. 1. rám a ten po kliknutí zobrazí.

ale napr. v nejakom chate by som si rámy vedel celkom predstaviť
Jacktec
roberta
no obvykle v různých diskuzích vidím, jak se všichni na někoho vrhnou za to, že má na stránce rámy ... tak jsem nabyl dojmu jako že je to považováno za něco "špatného". Ale pokud ne, tak jedině dobře, protože já si právě myslím, že v určitých situacích je naopak dobré je použít. Tak díky za odpověď
Miloš
Rámy se docela hodí na slovníky toho typu, kdy máš ve sloupci výrazy a v hlavním okně se vysvětlují, jako třeba manuál k LaTeXu http://www.cstug.cz/latex/lm/frames.html
Pro běžný web jseou ale rámy dost nevhodné. Nemá cenu rozepisovat jednotlivé nevýhody, přečti si http://www.jakpsatweb.cz/ramy-problemy.html.
AlešD
Jacktec
pro intranet jsou rámy docela fajn, taky pro dokumentaci, například CaseStudio blahé paměti generovalo dokumentaci databáze v HTML a rámech, žádný problém.

Pro obecné použití na webu však vzhledem k výše popsaným nevýhodám radši ne.

Nevím jestli tady někdo popsal problémy s tiskem webu v rámech? To bych vraždil někdy.

Takže s rozumem a vědomím kde a k čemu může dojít ano, pokud netuším důsledky, radši ne.

Jo, aby nedošlo k omylu, výše uvedené se netýká IFRAME.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: