Autor Zpráva
petr95
Profil *
ahoj, jak v html zobrazim nejaky kod? chci aby v textu bylo napsano <br> a ne aby to udelalo novy radek.
Nox
Profil
dej to třeba do tagu textarea a stylama ho uprav, aby to nebylo poznat...nebo myslím ješte tag pre jde....nebo to zapsat entitami (např. &lt; pro <)
Měsíček
Profil
Cokoliv vložíš mezi <xmp> a </xmp> se zobrazí a to i klidně pokud tam dáš zobáčky <> jen upozorňuji, že tento tag není validní (i když to nevadí), v nouzi také můžeš použít &lt; za náhradu < a &gt; za náhradu > a nebo Textareu jak poradil Nox.
Miloš
Profil
Měsíček
v nouzi také můžeš použít &lt;
Proč v nouzi? Mně to přijde dobré. Stačí jedno (respektive dvě, chci-li i >) nahrazení v textu a hotovka. Textarea mi připadá jako zbytečný kanon na vrabce.
Měsíček
Profil
Mně to příjde dobré pouze do té doby pokud chci zvýraznit pouze 2 maximálně 4 tagy, ale když chci udělat třeba ukázku celého zdrojáku (ne jen HTML, ale i jiných jazyků, které používají kombinaci <>) tak spíše používám tag <xmp>, a jelikož nevím zda to chce použít jen na krátký a nebo na dlouhý kód napsal jsem všechny možnosti, textareu také nemám rád.
Bubák
Profil
nebo myslím ješte tag pre jde....nebo to zapsat entitami
Pokud chceš na toto použít tag PRE, musíš použít entity, stačí entita místo <, jak podotkl Miloš.
Bubák
Profil
Měsíček
Nejradši na toto mám TEXAREA, ale ať si každý použije, co mu vyhovuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0